Kryšpín

Je přestupek neb něco jiného pozdravit úředníka „čest práci“?

Pravila slečna z MÚ, že tam přišel starý muž vzevřením jak Rumcajs a pozdravil uvedeným, prý se rozhodovala, zda má zavolat policii, neb jej vykázat ven

Nejlepší odpověď
Kepler

Přestupkem by bylo, kdyby Rumcajs zdravil zdviženou pravicí a výkřikem Sieg Heil! Šlo by o prapagaci nacismu, coby extrémní ideologie, popírající lidská práva. Zvláště, kdyby byl blonďák s modrýma očima a za opaskem by měl parabelu nabitou žaludy. Pozdravem „čest práci“ se podle našeho milého prezidenta zdraví i socani, tak jaképakcopak? Komunisté, socani i Rumcajsové jsou z obliga.

Další odpovědi
led

Slečna z MU si neváži svoju prácu?
Veď ten pozdrav nemusí byť len pozdrav „súdruhov z KSČ“, ale môže byť aj vyjadrenie „starého muža“ statočnej a poctivej práci slečny z MU.

dudu

V řadě zemí je práce stále považována za boží dar a mít možnost pracovat za velké štěstí. Proto nevidím důvod proč nevzdát poctivé práci hold. Za pejorativní bych nepovažoval ani pozdravit „čest Tvé práci“.

EKSOT123

To je pěkný! Jo, o úřednících je spousta vtipů, zčásti oprávněných.

Samozřejmě by slečna u policie nepochodila. Možná by se dokonce mohla zamyslet nad rčením, že „Trefená husa zakejhá“…, těžko říct, jak to bylo.

>Co to je? – Čtyři v kanceláři, ale jen jeden pracuje. (Tři úředníci v kanceláři s ventilátorem)

Pozn.: Jednou jsme jeli autobusem přes Jíčín, a tam nastupoval...... jsem přesvědčen, že to musel být Cipísek. Tedy už dospělý. Chtěl jsem se ho jít zeptat, ale manželka mě zadržela.
Možná se ho úřednice taky mohla zeptat, odkdy loupežníci vzdávají čest práci.

elkon

Pouze trapná provokace.

HZK

To je drzý, nikoli trestný :D

Kryšpín

Kepler podle mého odhadu i kdyby zahajloval, tak na př. v městě Lanškroun by vyšetřující orgán i soudce musel brát v úvahu polehčující okolnost, že mají v pamětní knize čestného občana soudruha V. Stalina a nacistu vrchního hajlistu A. Hitlera. Dle úředníků na MÚ v Králikách, nelze historii měnit, ani zakázat rovněž mají jiné starosti než se zabývat čestným občanem města Králík SS nacistou Obergruppenführerem Konrádem Henleinem.

quentos

A opět: používáním knižním spojek NEBUDEŠ působit vzdělaněji, když zároveň budeš dělat naprosto základní chyby v interpunkci. Naopak to bude působit jak pěst na voko.