Lukas27

Je pravidlem, že čím větší stupeň piva, tím více alkoholu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, obsah alkoholu je přímo úměrný stupňovitosti piva. Stupňovitost vyjadřuje obsah extrahovatelných látek v původní mladině, mezi které patří i zkvasitelné cukry.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pivo#Stup%C5%8­8ovitost

Další odpovědi
Dochy

Platí to jen přibližně. Neplatí tam přímá úměra a nemusí to platit obecně vždy (záleží na konkrétním výrobním procesu)

Hufnágl

Není.

da ny

Ano.
Mezi pivy je dobré si umět vybírat ta „zdravější“, přibližující se zásadám.
Jsou to piva 12°, kdysi (za těch nemožných komoušů) sr podávala
i v nemocnicích pacientům po operaci žaludku.
Jsou v podstatě 2, Plzeň a Radegast.
Páter Ferda nedoporučoval pít nízko stupňová piva vůbec (10°, 7°, 5°).
Nejsou vhodná pro ledviny. Množství piva doporučoval pít na skleničky (250 ml).
ne na půllitry a litry. Vypít sklenku piva na dobré trávení doporučoval
z logických důvodů před jídlem (zvláště těžkém a mastném). 😁