Avatar uživatele
hapiky

Je pravda, že se moudří lidé nikdy nelitují?

Ani si nestěžují na svůj osud?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 2191 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Vložila jsem otázku, která souvisí s lítostí. Jde o slova slavného renesančního básníka Boccaccia.

"Je lepší litovat, že jsme něco zažili, nežli litovat, že jsme nezažili nic.“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-lepsi-litovat-ze-jsme-neco-zazili-nez-litovat-ze-jsme-nezazili-nic

Nepokládám se za moudrou, tedy netuším, jak se chovají ti, kteří jsou opravdu moudří, takže mohu mluvit jen za sebe.

Ale myslím si, že každý člověk cítil lítost nad tím, že ho někdo blízký či známý opustil.

Jenže kdyby to bylo jinak, kdybych udělala to a to, kdyby jsou chyby, nemůžu už změnit, protože vše patří minulosti, nevím, zda by to bylo lepší. Možná ano, možná ne.

Přece po bitvě je každý generál …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Možná ano. Já sám sebe za moudrého nepovažuju, ale vždycky si říkám: nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. A to jsem si myslel, že jsem na dně. Důležité je to dno ucítit a odrazit se.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Asi to tak bude. Já se snažím řídit heslem: „Nefňukej a nelituj se!“ Život nám sem tam přinese i menší problémy, ale pokud se snažíme dělat co nejvíce to, aby se zmenšily, pak se nemusíme litovat. Na rozdíl od těch, kteří už mezi námi nejsou.:-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

ee,nadávají si do hlupáků 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne, neni to pravdou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Jestli ano, tak já jsem VELMI nemoudrý! Téměř je u mne pravidlem, že sotva něco udělám, tak vzápětí mne napadne, jak to udělat jinak a LÉPE! To už je ale pozdě bycha honit! :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No a já mám takovej pocit (ALE JE TO FAKT JENOM DOMĚNKA, JEN VAŘÍM Z VODY!!!), že tidlencti lidé MUSÍ díky všem ostatním lidem TĚŽCE litovat, do jakýho „univerza“ se to narodili! ;p

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek