hapiky

Je pravda, že se lidská tolerantnost spíše vytrácí, nebo jen kolísá jako kdysi v minulých dobách?

Myslím spíše mezi tzv.obyčejnými lidmi.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že se spíše vytrácí, především ve větších městech. Na venkově mi to připadá téměř neměnné, přece jenom je tam menší anonymita a funguje společenská kontrola. Bezohlední lidé se ale najdou všude.

Další odpovědi
Drap

U někoho se vytrácí u jiného ne. Záleží vždy na jedincích.

annas

Chybějící tolerance patří vedle sedmera hlavních hřícůu a jiných "nedostatků mezi nemoci společnosti.,

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-nemoci-moderni-spolecnosti
--

Tolerance vznikla v dávné minulosti kvůli tomu, aby si lidé uvědomili, že ne všichni lidé jsou dokonalí. Jenže během výjvoje sice mnozí jsou tolerantní, ale prohřešky nepovažují za nic špatného.

Jenže to už je jiný, ale špatný pohled na toleranci, tzn., že je nesprávný. Jedinec pozná, že je skutek špatný, ale neřeší to. Jde někdy o jakousí „výpomoc“, co oči nevidí, to srdce nebolí.

Přece když je někdo jiný, má jiné názory, netřeba ho zatracovat, ale zamyslet se nad tím. Nikdo není stejný, každý má právo na svůj názor a na své chování, pokud nevybočuje z pravidel morálky.

Je třeba vyslechnout argumenty, chovat se slušně, usmát se, prohodit několik slov atd.

Nevyběhnout třeba z domu, nedat přednost, nepozdravit, mračit se astd. Bezohlednost při nastupování do dopravních prostředků, hovory z mobilu, kdy se doví posluchač to, co nechtěl slyšet … jako by byl dotyčný sám v dopravních prostředků. Řidiči, chodci na přechodech

Bohužel se neměří všem stejně … U tolerance velmi často platí, že když dva dělají totéž, není to totéž…

Anikitos

Určitě vytrácí. Čím dál víc je ve světě nepochopení (=netolerance).

ivzez

Nevím, jestli je to pravda. Ve svém okolí se s tím nesetkávám, jenom
v internetu. Je ale otázka, jestli, případně nakolik je internet odrazem
dnešní společnosti.
Netolerantnost vidím jen u určitého typu lidí. Většinou u těch „jednodušších“.