Avatar uživatele
MiniMia

Jaké/které jsou nemoci moderní společnosti?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, CR chess2017 před 2252 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Možná znáte sedmero biblických hříchů -. lhostejnost, závist, lenost, hněv, smilstvo , lakomství, nestřídmost.

Dnes se ty hříchy rozšířily a dají se nazvat nemocí moderní společnost

Dostala jsem nedávno mailem.

  1. Rasismus – podle průzkumu je ten největší hřích
  2. Předsudky a netolerance
  3. Alkoholismus
  4. Terorismus
  5. Domácí násilí
  6. Šikana
  7. Neplacení daní

Kromě toho závislost na PC, mobilech (hry), špatná strava, přebírání a šíření nepodložených informací, stres, často i sebevraždy, chybí tolerance, sebekritika a to, co patří mezi původní hříchy, přetrvává, často ve větší intenzitě.

Pokud máte na mysli choroby – infarkty, mozkové příhody, poruchy imunity, infekce atd.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Napadají mne:
Shopaholismus, kariérismus, korupce, nedostatek tolerance
též závislosti na PC, internetu, kyberprostoru, senzace (bulvár), 🙂
Ty ostatní nešvary jsou tady desítky i stovky let (maloměšťáctví, nedostatek komunikacezávist,, lhostejnost. úplatkářství, klepy… apod. lahůdky).

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fienir

Dlouhodobý smutek. Nic tě nebaví, do ničeho se ti nechce, jsi nešťastný, jsi utlumený, neprožíváš radost i když máš věci a úspěchy, za který by ostatní dali cokoliv.

A vůbec není přičina. Nemáš důvod, proč jsi ve stavu, ve kterým jsi. To je to smutný.. :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

workoholizmus, ale aj novodobé „otrokárstvo“ za účelom dosiahnutia nadmerného zisku zamestnávateľom

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Nedostatek základních hodnot. První, co mě napadlo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek