Avatar uživatele
annas

Je pravda, že přirozeností člověka je hledat radost, nikoliv ve věcech majících jen cenu radosti, kterou mohou působit?

Upraveno podle slov J. Wericha (1. citát) a 2. citát vyjadřuje slova anglického spisovatele Richarda Aldingtona.

https://citaty­.net/autori/richard-aldington/

Upravil/a: annas

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, dust8, aliendrone, Filip84 před 530 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Nejsem si jistý jestli dobře rozumím otázce, ale pokud jde o VĚCI, tak ty mi již radost zpravidfla nepůsobí. A nemyslím jen obdržené dary, výhry apod., spíš mi působí radost PRŮVODNÍ JEVY. Třeba u těch sázek – vyhraná věc, OK, dobrý, ale ten POCIT výhry/vítězství, ten je k nezaplacení a bere mě stále.

Myslím, že radost, uspokojení, pocit štěstí a slast jsou hlavními motivátory lidského snažení, jakkoliv nejsem fanoušek hédonismu (má v sobě skryté chyby). Není to tedy „jen“ lidská přirozenost. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Myslí, že ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Mělo by to tak být, stačí patřit na to, z čeho měli radost naši předci. Tehdy nebyly zážitky „za tři tisíce“, a tak moc tě mám rád – koupil jsem ti zážitek „za třicet tisíc“. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek