annas

Je pravda, že přirozeností člověka je hledat radost, nikoliv ve věcech majících jen cenu radosti, kterou mohou působit?

Upraveno podle slov J. Wericha (1. citát) a 2. citát vyjadřuje slova anglického spisovatele Richarda Aldingtona.

https://citaty­.net/autori/richard-aldington/

Odpovědi
aliendrone

Nejsem si jistý jestli dobře rozumím otázce, ale pokud jde o VĚCI, tak ty mi již radost zpravidfla nepůsobí. A nemyslím jen obdržené dary, výhry apod., spíš mi působí radost PRŮVODNÍ JEVY. Třeba u těch sázek – vyhraná věc, OK, dobrý, ale ten POCIT výhry/vítězství, ten je k nezaplacení a bere mě stále.

Myslím, že radost, uspokojení, pocit štěstí a slast jsou hlavními motivátory lidského snažení, jakkoliv nejsem fanoušek hédonismu (má v sobě skryté chyby). Není to tedy „jen“ lidská přirozenost. :)

Drap

Myslí, že ano.

Filip84

Mělo by to tak být, stačí patřit na to, z čeho měli radost naši předci. Tehdy nebyly zážitky „za tři tisíce“, a tak moc tě mám rád – koupil jsem ti zážitek „za třicet tisíc“. 🙂