Ametyst

Je pravda, že klávesnice počítače je semeniště bakterií?

Myslíte si, že to vědí i zdravotníci? Někteří vstanou od počítače a jdou rovnou k pacientovi.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že ve většině případů ano.

Další odpovědi
cappuccino

Ano, cetla jsem o tom. Ale nastesti jsou to moje bakterie, s temi muzu zit. Horsi je to asi na madle nakupniho kosiku!

paul1

Ano, některé jsou špinavější jako prkénko u záchodu.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/clanek/ze­na-zdravi-pocitacova-klavesnice-v-sobe-skryva-radu-nebezpecnych-bakterii-34761

Filip84

Když je „semeništěm bakterií“, u většiny lidí, placatý přístroj, který (většinou) jde vydesinfikovat, jak asi musí vypadat klávesnice, která vydesinfikovat úplně nejde, protože je hrbolatá?

aliendrone

Převážně ANO, i když záleží jak které a jak u koho. Některé klávesnice jsou konstrukčně z tohoto hlediska ideální hnojník (platí u nízkozvdvihových, především v NTB). Čistí se VELMI obtížně a dokonce pro mnohé (zejména ty levnější) čištěníá znamená SMRT! :(

Do kanclu jsou ideální vysokozdvihové, které se čistí celkem snadno a rychle. A většina lidí není schopmna více jak 200 uhozů/min, což se na takové klávesnici ještě v pohodě DÁ. Navíc mají obvykle robustnější konstrukci a větší rozchod kláves. To je milé zejména pro ty, kteří mají PAZOURY a pokud píší rychle, tak namačkají nechtíc o X znaků NAVÍC.

Naštěstí dnes jsou kancelářské klávasnice TAK shitózního provedení, že s ohledem na cenu se je ani nevyplatí čistit. Vyhodím při první známce nějakých potíží a ze šuplíku tahám další. I tak jsem z těch, u kterých je nizkozdvihovka v NTB s ohledem na hygienu PEKLO, které dokonale zná můj jídelíček včetně nápojového lístku. Chjo… :(

cappuccino

Takze staci prijit na urad a pouzit jejich propisku a bakterie si smlsnou:)
Ale nic by se nemelo prehanet. Vzdyt kontakt s bakteriemi nas cini i odolnejsimi!

Ametyst

Cappuccino: Madla vozíků a tramvají, to je téma. Bakterie milují plasty. Ušlechtilé materiály jsou nahrazeny levnými halířovými plasty. Na skle nebo kovu si bakterie nepochutná.