Meggie2

Je pravda, že každá sláva člověka semele?

Nejlepší odpověď
led

Nie, sláva zomelie len toho, kto jej nedokáže odolať. A tých zomletých je prevažná väčšina slávnych.
Byť slávnym je krásne dovtedy, kým pochopíte, ako je lepšie byť nenápadným neznámym človekom z davu.

Další odpovědi
annas

Ne. Pro někoho je sláva jed,  proto ji nemůže získat najednou.   Někdo upřednostňuje slávu před penězi, u jiného je to naopak.

Takovému člověku chybí  pokora,,  která je spojená s moudrostí a uvědoměním si toho,   že  i když něco dokázal, není dokonalý.  že neví všechno.

Opakem pokory je pýcha.  Ta naopak ve slavném člověku vzbuzuje  vlastní pocit dokonalosti a toho, že vynikl nad ostatní lidi. .

Provolávání slávy je často marné … Někteří si slávu zaslouží,: „komu čest, tomu sláva“,, ale takoví jedinci jsou zpravidla skromní.
.
„K čemu je člověku všechno to pachtění, kterým se pachtí pod sluncem?“
„Marnost nad marnost! . Marnost nad marnost, všechno je marnost!“

http://onlineb21­.bible21.cz/bi­ble.php?kniha=ka­zatel

Moje otázky,  které souvisejí se slávou.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslenka-oprena-o-charakter-se-vzdy-prodere-ke-slave-plati-byt-slava-nebes-dosahovala-staci-ji-metr-zeme-prikryttomci.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rika-se-ze-slava-patri-1-i-kdyz-dosahuje-nebes-krychlovy-metr-zeme-ji-staci-prikryt-je-tedy-slava-ne-smrtelna

Ametyst

Silné osobnosti nesemele, ale občas je vyčlení z normální společnosti až tak, že nejsou schopní vidět realitu. Pak melou do mikrofonu nesmysly.:-)

ten který je

Všechna sláva, polní tráva.