Rokio

Je pravda, že ještě nejsem „císař“?

Jsem „pouze sultán“.

Co bych měl udělat, abych byl zpátky „vikomtem“?

Nejlepší odpověď
Filip84

Už jsi přeskočil „císaře“, větší titul už mít nemůžeš! 😎😈

Jsi:

  • vládce věřících,
  • ochránce poutníků,
  • opatrovník dvou svatých mešit,
  • ochránce posvátného pramene Becherova,

a ještě mnohem víc! 😈

Máš dvě povinnosti:

  1. koupit si červeno-bílou „palestinu“ a pacal (to je ten pásek, co drží „palestinu“ na makovici), abys vypadal tak, jak má vypadat vládce věřících: https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/3/30/Sal­man_bin_Abdull_a­ziz_December_9%2C_201­3.jpg/800px-Salman_bin_Ab­dull_aziz_Decem­ber_9%2C_2013­.jpg a
  2. urychleně se objednat ve Znojemským špitálu k obřezání, protože vládce věřících nemůže být neobřezaný! 👌😈

Další odpovědi
Disraeli

„Pouze sultán“ je nesmyslné. Mimo šlechtické tituly, tak v panovnických titulech není rozdíl. Jsou to spíše synonyma. Znění a význam titulu se odvíjí spíš od kultury, zvyklostí a postavení (přístupu) země. A moc/význam má takový, jakou ten stát uznává (de iure i de facto). Panovník je prostě suverén, monarcha/vladař, hlava státu státu s monarchickým zřízením. Nehledě na jeho titul. Jeho moc pak může být různá (dle politického systému).
Pokud tam (někde) nějaká hierarchie je, tak jen taková, jakou ten stát, či soustátí a jejich právo uznává – pokud je tam víc zemí a víc panovnických titulů, tak opět záleží na uspořádání té země, a na tom, jaký význam těm titulům dá.
Císař, král, kníže, car, sultán, padišáh, chán, kagan,… – vše převážně synonyma.

Tonda Káňa

Nejsi ani jedno z toho, jsi Rokio. Ty tituly ti Filip84 dává jenom proto, aby se ti vysmál. A ty mu na tu hru ještě ochotně přistupuješ…

Filip84

Disraeli: Není to nesmyslné, protože „sultán“ je tak 🤪, že musí být naprosto a komplexně mimo hierarchii všech ostatních 🤪! 😎 Tak jako „sultán“, ochránce věřících, opatrovník dvou svatých mešit, patron v boji proti saharskýmu písku, etc. etc., je víc, než „císař“, a dokonce je v tom, že je ten „vládce věřících“, i víc, než papež! 🤷‍♀️😈

Víc už mu nemohu vymyslet! 😂