orwell

Je pravda, že elektroauta Tesla špehují řidiče ve své kabině?

Odpovědi
Pepa25

Tesla auta nikoho nešphují, nemají inteligenci, nejsou K.I.T.T.
Mají ale zabudované kamery pro asistenta řízení. Vloni v dubnu 2023 propukl skandál, když několik zaměstnanců Tesly přiznalo, že si sdílejí „zajímavé“ nahrávky z těchto kamer (nehody, někdo jde k autu úplně nahý apod.). Na základě této zprávy byla Tesla zažalována, výsledek nevím.
Originální článek Reuters odkaze (ostatní zdroje ho přebíraly):

Zdroj: https://www.re­uters.com/techno­logy/tesla-workers-shared-sensitive-images-recorded-by-customer-cars-2023-04-06/

plebs

Chytrý mobil je schopen špehovat daleko lépe.

orwell

Pepa25: Takže asi dezinformace?
https://tech.in­story.cz/1953-elektroauta-tesla-spehuji-ridice-jejich-videi-z-kokpitu-se-zamestnanci-automobilky-dobre-bavi.html

Dochy

Koukám, že asi neumíš číst. Pepa poměrně jasně píše, že tu byla aférka s videi z kamer těchto vozů. Co vlastně jako ještě chceš?

orwell

Dochy: Protože kupodivu umím dokonce i číst (stále ještě), četl jsem kromě Pepovy odpovědi i něco dalšího:
„Kamery vozu dokonce dokáží zmapovat garáž majitele vozu, takže takového videa by se dalo i snadno zneužít, pokud by v garáži bylo něco cenného. To všechno se děje i přes fakt, že v článku o ochraně osobních údajů zákazníků společnosti Tesla se uvádí, že její kamerové záznamy zůstanou anonymní a nebudou spojeny s konkrétním vozidlem nebo jeho vlastníkem. Bývalí zaměstnanci však potvrdili, že počítačový program automobilky snadno spojí záznamy z videokamer vozu s jeho majitelem nebo řidičem.
Kauza s vozy Tesla je tak velkým varováním pro všechny současné i budoucí uživatele elektrických vozů. I když se sama automobilka k této kauze nevyjádřila, lze očekávat, že u elektroaut jiných výrobců to nebude jiné. A s největší pravděpodobností to nebude o moc lepší ani u vozů s vyšší výbavou, kde je tzv. konektivita na vysoké úrovni. Konektivita totiž neznamená pouze připojení vozu na wifi nebo propojení s řidičovým mobilem. Ona sporná konektivita, o které je tady řeč, totiž především propojuje auto s dalšími systémy a zařízeními mimo vozidlo, a to je, jak ukazuje kauza Tesla, do budoucna velký problém.“
Takže podle mého názoru, žádná pouhá „aférka“, ale pořádnej průser!
Možná si vzpomeneš, jak takové šmírování s tf. odposlechy vedly i k pádu vlády. A to už není taková malá aférka, co?
A teď si představ, jak by bylo jednoduché zařídit, aby nějaký nepohodlný človíček, někdy někde nezvládl řízení a v nepřiměřené rychlosti vyletěl ze zatáčky. Není třeba k tomu výbušniny, naříznutí brzdových hadiček a podobných ptákovin,
Ale to je přece naprostá blbost a konspirace, že jo.