Lgee

Je pravda že CIA a další složky kontrolují každou zprávu/email kde je „bomba“?

Pokud ano, kolik lidí podobné emaily čte?

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, před 20 lety to platilo prý jen pro obyvatele Spojených států (má to v gesci především FBI a NSA), kdoví jak je tomu dnes. Přikláním se k názoru, že je čtená téměř VEŠKERÁ elektronická komunikace a to NEJEN státními subjekty.

Nicméně představa, že to všechno čtou lidé je zcela mimo mísu, bo TOLIK agenturních zaměstnanců nemá nikdo na světě. Tudíž se to přirozeně dělá taktéž elektronicky, pomocí velice sofistikovaných algoritmů, které „předvyhodnotí podezřelou komunikaci“ a lidé dostanou k posouzení jen ty nejzávažnější zprávy, které vykazují značné množství výstražných znaků. Např. samotné slovo „bomba“ ještě nestačí k tomu, aby člověk e-mail četl, prostě se jen zaregistruje a uloží pro případ budoucí potřeby. Ukázka komunikace: „Zvítězili jsme ve výběrovém řízení, to je prostě bomba!“ by stroj vyhodnotil jako „nezajímavou“, pokud bys ovšem byl coby pisatel či příjemce Arab, navíc praktikující muslim, k tomu původem z Íránu… Každý takový „signál“ zvyšuje podezření a rating zprávy k tomu, aby byla posouzena člověkem, chápeš? Jde přirozeně o velice primitivní příklad, sloužící k objasnění „jak to funguje“, celkově je proces natolik komplikovaný a sofistikovaný, že by ti to asi hlava nebrala. Navíc je to TAJNÉ (podrobnosti se logicky nezveřejňují), ale jak jsem předeslal – dnes je pod kontrolou VŠECHNO a je nesmírně obtížné, témeř NEMOŽNÉ tomu uniknout, zvláště pro laika.

Takže než se zeptáš, JESTLI i ty máš „někde záznam“, tak ANO a to NIKOLIV jeden. Třeba takový Google, Facebook apod. se podobně jako zpravodajské služby zajímají o všechno – počínaje tvým finančním statusem, přes koníčky a zájmy, obecné preference (nejen POLITICKÉ, ale třeba i gastronomické včetně sexuálních), místa pohybu a vlastně VŠECHNO. Prostě ber jako FAKT, že jsi někde veden, sledován a vyhodnocován natolik precizně, že tě někdo zná pravděpodobně LÉPE, než ty sám. :)

Další odpovědi
Pepa25

Ne, každou určitě ne a nečtou to lidé (jestli jste viděl scénu v Simpsonovi ve filmu, tak to byla satira).
Nejaktivnější v tomto směru je zřejmě NSA a program PRISM. Jde (šlo) o strojové čtení na serverech. Spíš než klíčová slova bych to viděl na klíčové lidi, kteří jsou předmětem zájmu (teroristé, drogoví dealeři atd.)

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/PRISM

plebs

Pokud by byla v ČR CIA tak když přijeli dva ruští mužíci kteří mordovali trojitého agenta Skrípalu a dvakrát překupníka Gebreva tak jej CIA na letišti zatkla, případně na vrátnici ve Vrběticích neb u díry plotu zastřelila.
A v žádném případě by neunikla tajná zpráva od tajných služeb novinářům, kteří s premiérem A. Babišem a vícepr. Hamáčkem předčasně začali troubit informace, které narušují vyšetřování.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

PRISM, jakkoliv se stále využívá je technologický PRAVĚK. Dnešní situace je, že v PROCESORECH běží samostatný operační systém (např. v modeních Intelech je to Minix), který na pozadí vše monitoruje a případně i ovládá. (je NADŘAZEN VEŠKERÉMU SW na zařízení)

Za takových okolností je jakákoliv „bezpečnost“, či dokonce soukromí apod. zcela ILUZORNÍ. Můžeš šifrovat a zabezpečovat jak chceš, co naplat, když ti „někdo při tom kouká přes rameno“. ;) :D :D

Právě o TOHLE šlo (spolu s tím, KOLIK a KOMU připlují kapříci – druhý zásadní faktor) u nás v kauze „čínská 5G“ síť. :)