Meggie2

Je pravda, že by se přes respirátor s výústkem mela nosit ještě rouška, abyste nemohli nakazit ostatní?

Odpovědi
Edison

Bože… už zase… Najdi si mraky mých odpovědí. K tomu kapku přemýšlej. Uvědom si, že respirátor vybavený VÝDECHOVÝM ventilkem směrem VEN nic nefiltruje, je spíše celek kvalitně otevřený!! Pro plebs je respik s ventilkem naprostý nesmysl! U plebsu je zásadní aby neprskali kolem sebe a na to BOHTĚ stačí slušná LÁTKOVÁ rouška! Látková proto, že se skvěle udržuje a dá se používat OPAKOVANĚ.

A ještě někdo se zeptá, tak to okamžitě mažu!

marci1

R. Prymula, náměstek MZ tvrdí:

„Je nežádoucí, aby obyvatelstvo používalo respirátory, které mají ventil. Chceme, aby obyvatelstvo nevylučovalo virus do okolí a nevytvářelo aerosol,” uvedl s tím, lidé, kteří nosí respirátor by si přes něj měli dát roušku.

Respirátory s ventilem totiž chrání nositele, ale pokud jej nosí nemocný člověk, jeho okolí chráněno není, neboť výdechový ventil vzduch nefiltruje.

„Doufám, že se tady nebudeme setkávat s tím, že by se mikroorganismy dostávaly do okolí. Proto tady máme roušky. To je limitace, kterou bychom si měli zapamatovat,” dodal Prymula, podle něhož řada lidí respirátory nosí. 🙂

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/tis­kova-konference-po-jednani-ustredniho-krizoveho-stabu-40317898

led

respirátor ffp3 zabraňuje príjmať škodlivý vírus, ale pri vydychovaní sa otvára ventil a výdych nositeľa respirátora ide voľne do priestoru. Vyhoda tohto respirátoru je v ochrane jeho nositeľa v priemere celkového používania 8hodín (môže byť aj prerušované napríklad 8×1hod) na rozdiel od „obyčajných“ rúšok, kde je táto možnosť maximálne 2hodiny.

Pri bežnom krátkodobom používaní stačia textilné rúšky, ktoré po každom použití treba vyprať a prežehliť, vtedy ich využívanie sa predlžuje o ďalšie 2 hodiny a opäť treba vyprať… Tieto rúšku chránia obojstranne. Preto ak chcete chrániť aj iných (od svojich vírov) pri kontakte (napr.v obchode) použite radšej rúšku (aj na tento typ respirátoru)
Zdroj: vyhlásenia odborníkov a členov vlády zodpovedných za zdravie

Dodatok:
Edison, klídek, takýchto otázok bude ešte veľa. Radšej nech sa ľudia pýtajú, než aby boli chodiacimi bombami s nákazou.

autacek

Je to nejnovější poznatek našich pandemických expertů. Na druhou stranu, že spoustě lidem funí vzduch kolem, do očí, až se jim zamlžují brýle, případně kudykoli jinudy, to nikomu nevadí.

Edison

Kdyby to nebylo už napsáno prakticky na každym rohu a lidi jen KPIČKU přemýšleli… Myslíte, že jak choděj s těma sluchátkama na uších, že tam maj nahráno: „Nádech – výdech – nádech – výdech…“ kvůli jejich NEsamostatnosti?

autacek

přestaň neustále někoho poučovat, lidi mají právo se ptát, ty pokud nechceš, nemusíš odpovídat

Edison

Ty seš taky malý dítě: „Už tam budem? Už tam budem? Už tam budem?…“ Tobě to evidentně přijde normální. Ne… to není normální! To je OTRAVNÝ! Zejména, když sdrojů jsou takový mraky na každym rohu! Myslíš, že to někoho baví číst furt to samý kolem dokola? To by tu za chvíli 1. nebylo nic jinýho než rouška a nemoc z covidu, 2. z toho by vyplynulo, že by to za chvíli a) nikdo neodpovídal, b) nebyla by sranda.