Avatar uživatele
Registrovaný

Je pravda, že by se přes respirátor s výústkem mela nosit ještě rouška, abyste nemohli nakazit ostatní?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Bože... už zase... Najdi si mraky mých odpovědí. K tomu kapku přemýšlej. Uvědom si, že respirátor vybavený VÝDECHOVÝM ventilkem směrem VEN nic nefiltruje, je spíše celek kvalitně otevřený!! Pro plebs je respik s ventilkem naprostý nesmysl! U plebsu je zásadní aby neprskali kolem sebe a na to BOHTĚ stačí slušná LÁTKOVÁ rouška! Látková proto, že se skvěle udržuje a dá se používat OPAKOVANĚ.

A ještě někdo se zeptá, tak to okamžitě mažu!


Avatar uživatele
Zlatý

R. Prymula, náměstek MZ tvrdí:

„Je nežádoucí, aby obyvatelstvo používalo respirátory, které mají ventil. Chceme, aby obyvatelstvo nevylučovalo virus do okolí a nevytvářelo aerosol,” uvedl s tím, lidé, kteří nosí respirátor by si přes něj měli dát roušku.

Respirátory s ventilem totiž chrání nositele, ale pokud jej nosí nemocný člověk, jeho okolí chráněno není, neboť výdechový ventil vzduch nefiltruje.

„Doufám, že se tady nebudeme setkávat s tím, že by se mikroorganismy dostávaly do okolí. Proto tady máme roušky. To je limitace, kterou bychom si měli zapamatovat,” dodal Prymula, podle něhož řada lidí respirátory nosí. :-)

https://www.novinky.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

respirátor ffp3 zabraňuje príjmať škodlivý vírus, ale pri vydychovaní sa otvára ventil a výdych nositeľa respirátora ide voľne do priestoru. Vyhoda tohto respirátoru je v ochrane jeho nositeľa v priemere celkového používania 8hodín (môže byť aj prerušované napríklad 8x1hod) na rozdiel od "obyčajných" rúšok, kde je táto možnosť maximálne 2hodiny.

Pri bežnom krátkodobom používaní stačia textilné rúšky, ktoré po každom použití treba vyprať a prežehliť, vtedy ich využívanie sa predlžuje o ďalšie 2 hodiny a opäť treba vyprať... Tieto rúšku chránia obojstranne. Preto ak chcete chrániť aj iných (od svojich vírov) pri kontakte (napr.v obchode) použite radšej rúšku (aj na tento typ respirátoru)
Zdroj: vyhlásenia odborníkov a členov vlády zodpovedných za zdravie

Dodatok:
Edison, klídek, takýchto otázok bude ešte veľa. Radšej nech sa ľudia pýtajú, než aby boli chodiacimi bombami s nákazou.


Avatar uživatele
Stříbrný

Je to nejnovější poznatek našich pandemických expertů. Na druhou stranu, že spoustě lidem funí vzduch kolem, do očí, až se jim zamlžují brýle, případně kudykoli jinudy, to nikomu nevadí.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Kdyby to nebylo už napsáno prakticky na každym rohu a lidi jen KPIČKU přemýšleli... Myslíte, že jak choděj s těma sluchátkama na uších, že tam maj nahráno: "Nádech - výdech - nádech - výdech..." kvůli jejich NEsamostatnosti?

Avatar uživatele
Stříbrný

autacek

přestaň neustále někoho poučovat, lidi mají právo se ptát, ty pokud nechceš, nemusíš odpovídat

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Ty seš taky malý dítě: "Už tam budem? Už tam budem? Už tam budem?..." Tobě to evidentně přijde normální. Ne... to není normální! To je OTRAVNÝ! Zejména, když sdrojů jsou takový mraky na každym rohu! Myslíš, že to někoho baví číst furt to samý kolem dokola? To by tu za chvíli 1. nebylo nic jinýho než rouška a nemoc z covidu, 2. z toho by vyplynulo, že by to za chvíli a) nikdo neodpovídal, b) nebyla by sranda.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5833
Zlatý led 3129
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2704
Zlatý briketka10 2496
Zlatý Kepler 2262
Zlatý marci1 2015
Zlatý quentos 1746
Zlatý mosoj 1617
Zlatý iceT 1613

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.