jirka F

Je pravda, jak se říká, že „až bude bída, tak tlustý budou hubený a hubený budou studený“?

Je pravda jak se říká že až bude bída tak tlustý budou hubený a hubený budou studený

Nejlepší odpověď
annas

Je to stará pravda., že v letech hojných budou tlustí hubení a hubení budou studení". Zda platí v současnosti, těžko říct.

Úsloví vzniklo na na základě zkušeností,, Ve špatných časech, slabá úroda atd. podvyživené osoby, ty, které neměly co jíst, hubly, často od hladu zemřeli.
Zatímco ti bauclatí, tlustí měli větší šanci na přežití. Čerpali nejen ze svých tělesných zásoba, ale měli dost i v sýpkách, chovali zvířectvo atd.

Proto bylo třeba vytvářet na zimu zásoby potravin, obilí, chovat zvířectvo, aby bylo co jíst a vydrželo do další sklizně. Aby přežili nejen tlustí, ale i hubení.

Další odpovědi
Drap

To se dozvíme, až taková situace nastane. Dříve ne. Byly by to jen spekulace.

gecco

Jo…
Budu hubenej…
😉

Jose1f

Je pravda, ze se to rika. Neni sprochu, aby na nem nebylo pravdy trochu. Proto nektery tlusty potom budou hubeny a nektery hubeny potom budou studeny. Proto jez do polosyta a pij do polopita a zit budes dlouha leta.

briketka10

Nevěřím tomu.

anonym

Bída už tu byla,teď se máme dobře.
Tlustej potřebuje více jídla než ten hubenej,proto taky ten hubenej přežije a bude rychlejší a tomu tlustýmu tu baštu sebere a zbaští.

jirka F

jsem teda zvědavý jestli to opravdu tak bude

anonym

Nebude