Ametyst

Je potřeba k zavedení elektromobility více, nebo méně elektrické energie než nyní?

Odpovědi
elkon

Více, někdo ty baterie musí nabíjet. Čím více jich bude, tím větší to bude problém.

Jiří Bohumil

Jaksi mi uniká smysl otázky. Logicky, k zavádění čehokoliv dalšího, na elektrickou energii, bude pochopitelně vyžadovat i zvýšení množství elektrické energie. Zejména pak na elektromobilitu, vzhledem k předpokládanému množství aut, jež je již i v současné době extrémní.
A vzhledem k dnešním možnostem a omezování výroby el.energie „klasickým“ způsobem z „uhelek“ a „odporem“ proti „jádru“, je elektromobilita vyložený nesmysl.

Pepa25

Nerozumím otázce: pokud bude více elektromobilů, tak logicky oproti současné spotřebě navíc další spotřeba na nabíjení. Otázka je o kolik, třeba v případě 50% podílu elektromobilů během 10 let – pokud to bude třeba o 10% víc, tak je to realizovatelné …

JežíšKristus

Já si myslím, že čím více elektromobility, tím méně elektrické energie.

To je v Čechách již známá logika, z roku 2019: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/novakova-data-mobil-internet-vtipy-wifi-benzin-nobelova-cena.A190219_143­045_domaci_ble

Drap

O mnoho více. Pokud by bylo zavedeno, nebude chybět pouze energie, ale i celá přenosová soustava by musela být jiná, protože současná by to nezvládla. Ten kdo nám v brzké době slibuje elektromobilitu, tak nám buď vědomě lže, nebo je slabomyslný a neví co mluví.

Midoc

K masovému rozšíření elektromobility je potřeba vyrábět více el. energie.
Elektromobilita ztrácí smysl, pokud se el. energie bude vyrábět ve hnědouhelných elektrárnách spalujících uhlí s nízkou účinností výroby el. energie. Elektrárny také vypouští velké množství CO² a tepla, které se často nevyužívá.

JežíšKristus

Se mi líbí tyhle příspěvky, že elektromobilita nebude nikdy fungovat, a pak jedete do norských hor, a tam v zimě jezdí polovina aut jen samé Tesly.

Pepa25

JK: toto je také dojmologie, jen s jiným znaménkem! Vrátil bych se k faktům. V ČR udělala docela verký rozruch studie pánů ze strojví fakulty ČVUT https://www.fs­.cvut.cz/verej­nost/pr-media/pribehy-z-ustavu/kam-kracis-elektromobilito/ Bohužel oba pánové dělají na spalovacích motorech, takže logicky všechny předpoklady tlačili směrem proti elekrromobilitě. Takže na to reagoval L. Niedermayer: https://www.e­konews.cz/nepou­zivaji-odbornici-z-cvut-ve-sve-analyze-elektroaut-nepresne-ci-zkreslene-udaje/
Osobně bych debatu směřovat podobným způsobem: výkřiky „auta na baterky jsou blbost“ nebo „v Norsku jsou Tesly nejprodávanější nová auta“ mi přijdou k ničemu.

Ametyst

Pepa25: Když nerozumíš otázce, tak na ni neodpovídej.

Pepa25

Když se neumíte ptát, tak se neptejte. „K zavedení elektromobility bude potřeba více elektrické energie než nyní“. Jasně – no a? Kde je problém? Kde je otázka?

elkon

Pepo – Ametyst má na konci věty otazník, co to asi znamená?