Rokio

Je poskytnutí první pomoci i zavolání záchranky?

Jedná se i o první pomoc, pokud nemám u sebe mobil a řeknu jinému, aby ji zavolal?

Nejlepší odpověď
Kepler

Není. Záchranka je až druhá pomoc. První pomoc je činnost, která OKAMŽITĚ směřuje k záchraně života a zdraví: zastavení krvácení, resustitace apod. Pokud není první pomoc poskytnuta včas, zdravotníci už mohou být i zbyteční.

Další odpovědi
Arne1

Částečně. Ale záleží na situaci.

elkon

Není, je to tak, jak perfektně popsal Kepler.

Dochy

Samotné zavolání záchranky není poskytnutí první pomoci. Zavolání záchranky (v případě potřeby) je jeden z úkonů první pomoci.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kateřina Šil

Ne