hapiky

Je ponižující pro ženu, když při loučení ji odmítnu dát pusu s vysvětlením, že jsem šlechtic?

Nejde o manželku.

Nejlepší odpověď
led

Šľachtic? Nemajte strach, dá sa to liečiť. Ale máte pravdu, ako šľachtic sa nebozkávajte so ženou z ľudu, mohli by ste sa od nej nakaziť pracovitosťou.

Další odpovědi
Disraeli

Spíš pro tebe, ne? :P Jako ona by se určitě styděla, by si řííká, co je to za vola. :D

  1. Nechápu v jakém smyslu šlechtic. Jestli bydlíš v Česku a máš tam občanství asi jsi těžko šlechtic. Navcí bych nechápal důvod, proč šlechtic nesmí/odmítá někoho políbit z důvodu, že je šlechtic.
  2. Pokud tím chceš říct něco jako, že si šlechetný (což je v takové formulaci naprostá hloupost, nemluvě o tom, že rozumný člověk o sobě přímo neřekne, že je šlechetný), tak je to taky nesmysl. Pokud jsi, tak taktně odmítneš nebo to naznačíš, aby jí to neurazilo a aby se necítila poníženě a v rozpacích (to bys nebyl šlechetný ani galantní).
  3. Pokud je to jakože nějaká výmluva, tak je nejspíš taky pěkně hloupá a nelogická.

Ponižující by to určitě bylo. ;) Trapné nejspíš pro oba. ;)

Rokio

To tu ještě scházelo. Nejsi žádný šlechtic. Už jeden uživatel Odpovědi.cz si myslí, že je panoš a pořád s tím otravuje, a jednou dokonce chtěl, aby mu druzí říkali slovutný pane.

Jinak souhlasím s Disraeli.

Ametyst

V době covidové hysterie by se snad i pozdrav zdviženou pravicí měl tolerovat. 🙂