Zacheus

Je pevnější helvétská, nebo židovská víra?

Nejlepší odpověď
annas

Pevnější je helvétská víra – tak tvrdí kalvinilsté, reformovaní evangelící, pro Židy je to zase židovská víra, tak to vidí např. křesťané.

I když Židé měli problémy byli pronásledováni, nikdy nepřešli ke křesťanství ani islámu, pokud by byli nuceni zříct se židovství, určitě by raději voli smrt. Myslím si, že to souvisí s posmrtnými rituály.

Vysvětlení helvétská víra najdete v odkazu. na stránce ČR. Text lze kopírovat jen se souhlasem redakce, jinak bych porušila autorská práva.

https://dvojka­.rozhlas.cz/pev­ny-jak-helvetska-vira-7602778