Avatar uživatele
Pokročilý

Je osobnost daná nebo si ji utvářime v mládí ?

Např. Že budeme zloději je dané od narození nebo je to důsledek výchovy ??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Odborníci vedli spor, o to, zda je člověk, když se narodí, čistou deskou, do níž se až v průběhu života vrývá všechno, čím potom je, nebo je ta deska už předepsaná a život jenom upravuje a doplňuje záznamy na ní, byl již před staletími významným filozofickým sporem. Nejednalo se samozřejmě o vzezření tělesné, neboť bylo očividné, že to je předurčené, ale o vlastnosti duševní a především mravní. Velké pře byly vlastně jen o determinanty mravní.

Dnes je podobný spor archaismem a bádání v genetických určenostech člověka dokazují, že všechno, i morálka, i sociální fyziognomie je mu dána a jen se trochu doplňuje a specifikujeTo, co je po předcích a to, co se získává výchovou a životními zážitky, je dnes obecně vyjádřeno číslem sedm ku třem.

Když se člověk narodí s asociálním spády a všelijakými povahovými ošklivostmi, moc se s tím už nenadělá. Lidé, kteří jsou rozhodující měrou předurčení ke všelijakým nepravostem, jsou vlastně chudáci, protože žiji obvykle od průšvihu ke průšvihu a sami za to značnou měrou nemohou. Dostali to jako výbavičku do svého dědičného škapulíře. U té lítosti však není možno zůstat a společnost se musí před nimi, když se nevalně a nezákonně projeví, chránit a nehledět, co bylo dáno, nebo co bylo získáno špatnou výchovou a všelijakými vnějšími podněty. Když není vůči takovýmto jedincům dost ostražitá, jsou z toho maléry pro ni - a mnohonásobné.

Net - Tabula rasa.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ono to není jednoduché,protože všechno se vším souvisí.
---------
Utváření naší osobnosti
Osobnost každého člověka představuje harmonický celek. Každý z nás je individuální jednotou duševních vlastností, dějů založenou na jednotě těla, projevující se ve společenských vztazích.
http://www.novesluzby.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Ak sa ľuďom so zápornými vlastnosťami narodí dieťa, ktoré je od mala vychovávané v rodine s kladnými vlastnosťami, stáva sa napriek výchove záporným človekom? To znamená, že zločinci sú vlastne nevinná obeť svojich génov? Že to ešte obhajcov nenapadlo...
Skôr by som súhlasila s počítaním 7/10 výchovy a vplyvu okolia a 3/10 genetické dedičstvo.


Avatar uživatele

Část osobnosti je dána geneticky, část výchovou a další část vlastními zkušenostmi a vlivy okolí. Náš charakter se vyvíjí celý život.
Cožpak neznáš z bible obrácení hříšníků na víru?


Avatar uživatele
Zlatý

a chceš něco měnit? Tak to udělej ..mrkni do zrcadla a udělej to ..změň! Všechno je ovlivněno chtíčem, požitkem. Odpověď hledej v odříkání ..ani svině a zloději nevědí, že jsou svině a zloději ..jací jsou pochopí, až teprve když změnu chtějí ,)


Avatar uživatele
Bronzový

Řekl bych, že skoro výhradně věc výchovy. Člověk na sobě pracuje celý život, a vím, že přestože jsem tichý a bojácný, tak bych po tvrdé práci na své osobnosti uměl vést přednášku. A tak je to asi se vším. Když poprvé v životě zvonujete záchod, je to strašné, ale posté už to nic není.


Avatar uživatele
Bronzový

osobností se narodí každý člověk,pak postupem času se mění dle svého okolí a přátel okolo sebe,záleží jen na něm samostném jakým směrem se bude odebírat,bud bude svině nebo fajn člověk


Avatar uživatele
Stříbrný

obojí

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

I_hate

Příspěvek smazán administrátorem.

  • Vložena před 1678 dny
Avatar uživatele

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

  • Vložena před 1678 dny
 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4945
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2420
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1497

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.