Rob15

Je oběšení rychlá smrt?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud to umíš, tak relativně rychlá.

Další odpovědi
led

Udusenie je vždy pomalé, preto kati sú niekedy „milosrdní“ a zaťažia obeť tak, aby si v okamihu popravy zlomila väzy.

cochee

Jak kdy. Délka provazu spolu s výškou „pádu“ těla a jeho hmotností rozhodují o tom, zda se „zlomí vaz,“ tedy přeruší krční páteř včetně míchy, což znamená smrt rychlou, nebo nezlomí a dotyčný se udusí, vlastně uškrtí, což je několik minut až desítek minut agonie. Při opačném extrému pak může nastat dokonce odtržení i měkkých tkání krku.

FreddieR

Ne.

Roman71

Ptáš se jen tak ze zvědavosti, nebo chceš dlouhodobě vyřešit něco, co by tě za krátko přešlo, pokud bys svou mysl zaměstnal něčím pozitivním?

Někdo mi kdysi říkal, v jakémsi špatném rozpoložení mysli, že si bere provaz a jde se zastřelit do rybníka. Ale za nějaký životní „zkrat“ ti současné problémy nestojí 😉

Lombardo

https://youtu­.be/9sp6VWqYl­mw

Rozhodně není! Pokud je provaz krátký, oběšený se dusí dlouho a musí zažívat neskutčná muka, protože s sebou stále cuká a kope…

Smackdown

Radši si vyhledej jak balit holky, oběšení je pomalá a ošklivá smrt, nemůžeš dýchat – cítíš silný tlak na krku, spustí se ti moč a začneš kadit, mezitím přemýšlíš jak ztoho ven protože sis rozmyslel že chceš žít – ale je pozdě.