hapiky

Je některé místo na Zemi, které by bylo horší než to nejlepší místo kdekoliv jinde v naší sluneční soustavě?

Je sice fakt, že podrobnosti o planetách a měsících ještě nemáme, ale těžce může existovat něco mimořádně dobrého či lepšího, než máme na Zemi.
I když dáváme naši přírodě na frak, pořád je ta naše Země nejlepší a nejkrásnější v celé sluneční soustavě a zřejmě i mimo ni, tedy v nejbližších slunečních soustavách.

Nejlepší odpověď
Kepler

Takových míst by se dala najít celá řada. Např. bezvodé pouště s teplotami nad 50 st., polární oblasti s teplotami až – 80 st, nitra sopek… Na Marsu bývá až +20 st a kdo ví jaka balada je v oceánech na Enceladu, či Europě pod tlustou krustou ledu. Ovšem peklu na Venuši se nevyrovná nic na Zemi, o plynových obrech ani nemluvě.

Další odpovědi
Ametyst

Co my víme, co se vyrovná no-go-zónám v porovnání s vesmírem.

aliendrone

Popravdě – raději bych si vybral třicetisekundový pobyt na povrchu Marsu (Hellas Planitia), kde je tlak cca 1000 Pa, než stejně dlouhý pobyt v tekuté lávě kdekoliv na Zemi. ;) :D :D

Dochy

Mno nevím… Kráter aktivní sopky mi nepřipadá k životu vhodnější než třeba rovníkový mars.

Hodně neurčitě postavená otázka…

zjentek

A pro koho horší nebo nejlepší? To je zase otázka jen o lidech?

Reezo

Bez kyslíku ti nebude nikde dobře, to garantuji.

Pepa25

Ametyst: pojem no-go zóny je nesmysl, především už tím, co naznačuje jejich název. Ve skutečnosti exitovaly, existují a budou existovat „lepší“ a „horší“ adresy vždy a všude (kromě socialistické vesnice Rovná, kde všichni museli bydlet ve stejném panaláku – i když ani tam to neplatilo, protože ti rovnější měli řadovku).