Cenobita

Je nějaké propojení mezi nebem křesťanským a nebem muslimským? Nebo jsou obě striktně oddělena?

Nedokáži si představit, že kdybych si vybral partnera/partnerku z opačné náboženské obce, takže se s ním pak už nikdy neuvidím. Je možné zajistit abych se ocitl v tom správném? Nebo je možné pak požádat o emigraci či imigraci?

Ovšem pokud je jen jedno Nebe, jak se tam všichni snesou, když se nesnášeli na Zemi?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Je jen jeden Bůh a tedy i jedno nebe. Islám je smyšlené náboženství. Mohamed v podstatě znal Bibli už v té podobě, v jaké je dnes. Většinu věcí si přizpůsobil, něco připsal, neco jen tak proškrtal a pozměnil. Těžko může existovat nějaké zvláštní nebe pro muslimy.

Další odpovědi
Drap

Je to striktně odděleno. Každý zvlášť. Dost problémů to nadělá už v tomto životě. Partnerku bys vyfasoval novou, mladší.

led

Spoločným je dôvod, prečo sa veriaci človek obracia k nadprirodzeným silám, v ktoré verí, že riadia jeho život.

… až budete potrebovať na skale istiť, budete pri tom uvažovať o náboženskej orientácii spolulezca, alebo o jeho schopnosti istiť vás? Budete dôverovať virtuálnej sile alebo ľudským svalom?

anonym

Nuk nuk nemá pravdu. Existuje muslimské nebe.

"Na každého slušného muslimského věřícího čeká po smrti 72 panen, Není to nic nového, stejně jako fakt, že například sebevražedný atentátník se do definice slušného věřícího bohatě vejde. atd. "
http://daniel-deyl.blog.tyden­.cz/clanky/745/kde-bere-allah-panny.html

„Erotický ráj
Myšlenka 72 panen (hurisek) se v islámu váže k aspektu Džaná (Ráj). Tato představa se zakládá na textu z Koránu, který popisuje smyslový Ráj, ve kterém jsou věřící muži za odměnu oženěni s "dobře rostlými“, „bujnými“ pannami s „hruškovitými“ ňadry.. atd."

https://wikiis­lam.net/wiki/72_Pan­nen

Pokud byste se dostal do islámského nebe, tak se svou partnerkou se nesetkáme. Budete mít na výběr dokonce pannu.

Samozřejmě spojení muslimského a křesťanského nebe je nesmyl. Bůh – křesťané x Allah – muslimové.

Lgee

Nuk nuk dle nesmyslných biblí ano v realitě však není žádný

ivzez

Jestli nebe existuje, pak jen jedno pro všechny.

A jak se tam všichni snesou?
Snadno. Ti, kdo po celý pozemský život
porušovali přikázání „Miluj bližního svého“,
se tam totiž nedostanou.

Přemýšlím,
jestli to nebe náhodou není úplně prázdné …

anonym

Nebe neexistuje, tudíž jestli se po smrti se svojí partnerkou setkáš, v nebi to rozhodně nebude.(Nemyslím tím nebe, které vidíme na obloze, to je jediné nebe, které je realné, co se naší planety týče.)

Nuk nuk, všechna náboženství jsou smyšlená. :)

bububabu

Nebe není rozděleno, nebe je jen jedno a to pro Ježíšovi svaté. Je psáno že nikdo nevejde do nebe nežli skrze Krista Ježíše.
Čili je jenom nebe, očistec a peklo. Po konci světa bude už jen nebe a peklo.
Až se muslim nebo žid nebo pohan očistí v očistci pak bude moci z vůle Boží vejít do nebe, ale nebe je jen a jen jedno.

Katka94

Bubababu – zajimalo by me, kde jsi v Bibli cetla neco o ocistci. Nic takoveho jako ocistec neexistuje. Ani vecne peklo. Nikdo nedostane zadny vecny zivot v pekle.

Drap

Nuk-nuk. – Muslimové to ale vidí trošku jinak.

Roman71

Jak to vidí muslimové není podstatné. Důležité je, jak to vidí Pravý Bůh.