dgfdgf

Je nějaká přímá úměrnost, kolik lidí může uřídit jak velkou lod?

Jak velkou lod uřídí 1 člověk?

Kdyby někdo chtěl s 400 m lodí přeplout Atlantik, kolik by potřeboval lidí?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Dnes již URČITĚ není, moderní lodě (podobně jako letadla) jsou v případě potřeby samy schopné plout a být řízeny na dálku či počítačem . :)

Další odpovědi
Kepler

Klasické obří tankery apod. dnes pořebují posádku 20 – 30 lidí. Myslím, že by to zvládla i půlka. Řídit je jedna věc, to zvládne i autopilot, ale udržovat v chodu všechny systémy je věc druhá.

aliendrone

Keplere, to že lodi mají (stejně jako letadla) posádku NEMÁ nic společného s existencí úměry nutné k řízení lodi. ;) :D

Kepler

Samozřejmě že úměra žádná neexistuje, ale taky se ptal kolik ldí je třeba k přeplutí Atlantiku velkou lodí.