Zlatý

Je nějaká otázka (nebo záhada), která vás dlouho pronásleduje a rádi byste na ni znali odpověď?

Moc se omlouvám původnímu tazateli Shoehardt, který tuto otázku položil někdy vloni. Už je to ale povoleno, zajímavé otázky si zasloužit opakování zasluhuje.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Takových by bylo! Poslední dobou mne např. zajímá taková blbost - proč NĚKDO uzamkne otázku třeba po několika hodinách (!?!), když NENÍ dokonale vyčerpávajícím způsobem zodpovězena? ;) :D :D

Další odpovědi:

Zlatý

Mám dokonce několik takových otázek, některé souvisejí s počítačem.

Ale ještě nevím, jestli se tu zeptám. Vím, že se neumím správně ptát,
málokdy v doplnění otázky uvedu všechno, co je potřeba pro odpověď.
A naopak ve snaze uvést vše potřebné uvádím i věci nepotřebné…

Stříbrný

Těch otázek je samozřejmě více, ale například tato. Několik lidí zažije stejnou věc a pak o ní vypráví. To samozřejmě nebude nikdy stejné, někdo je lepší vypravěč, jiný si všímá něčeho více apod. Ale zajímá mne, zda ten proces hodnocení v mozku, paměti atd je u všech jedinců stejný, nebo je individuální jako otisky prstů nebo je stejný u určité skupiny, respetive část toho zážitku. Například studenti si přečtou stejnou knihu a někdo je nadšený, jiný nepochopil o co jde. Někdo nepochopí vtip vůbec, jinému je to jasné hned.

Bronzový

Nejvíce záhad je asi ve vesmíru, ale naše Země je stále pro nás asi největší či nejbližší záhada. Náhoda může být jednou dvakrát, desetkrát, ale samotný fakt, že na Zemi je téměř vše ideální pro vznik a rozvoj života, je udivující. Od chemického složení či množství nerostných surovin, počasí, gravitace, podíl vody na povrchu a její koloběh, mořské proudy, oblačnost, atd... Je toho tolik, že si člověk musí říci: Je to opravdu všechno jen náhoda? Dovedou vůbec někdy lidé odhalit podle jakých zákonů či parametrů vznikají bouřkové a jiná další oblaka? Nějaké indicie sice existují, ale to je hodně málo na celkové objasnění.

Zlatý

Ano... sú to viacmenej filozofické otázky a záhady
Kto sme a kam kráčame?
Čo chceme my od okolia a čo chce okolie od nás?
Ako to, že vieme, že nevieme, keď nevieme, že to nevieme?

Bronzový

Pro naše taťuldy a děduldy, byl to Velký samet nebo mini samet, největší zásluhu mají chartisti, studenti, gorbačovci, zápaďáci, eStébáci, klíčníci, nebo celosvětová neviditelná ruka trhu a další revolucionáři?

Bronzový

Jestli bych se dokázal,dále formálně vzdělávávat????

Diskuze k otázce

Zlatý

ivzez

@JirkaF:
→ člověk, který je schopen zapracovat na svém vyjadřování,
podle mne zvládne i další formální vzdělání. (Držím palce.)

Zlatý

ivzez

Aliendrone,
tazatel třeba netuší, že obdržel nedostatečnou
nebo dokonce chybnou odpověď.

Zlatý

led

Kelt, úžasne vysvetlená záhada ľudskej mysle. Dovolím si len jednu, jedinú otázku na doplnenie vysvetlenia záhady: a prečo je to tak?

Zlatý

led

aliendrone, mať tak vaše starosti "proč NĚKDO uzamkne otázku třeba po několika hodinách (!?!), když NENÍ dokonale vyčerpávajícím způsobem zodpovězena?" protože NĚKDO pochopil, že otázka je chybná... proto. To je tak jednoduché...

Stříbrný

aliendrone

led>>> Pro Vás cokoliv, vždyť víte - stačí jen nazačit JAK a milerád přenesu všechny své starosti na Vás! ;) :D

A děkuji za objasnění záhady, ó Slunce jasné mých šedých zimních dnů a že jsem tak smělý - mohu mít ještě jeden doplňující dotaz?

Pokud se "chybné dotazy" a jejich uzamčení dějí opakovaně s větší četností než 2x za kvartál, opravňuje mne to ČISTĚ LOGICKY (s odhlédnutím k lidské toleranci, pravidel korektní koexistence a slušnosti atd., které se mne pochopitelně coby drona netýkají) k víceméně jedovatě-vtipným (více jedovatým, méně vtipným) poznámkám na účet tazatele? ;) :D :D

Děkuji předem za odpověď, ó klenote lidské moudrosti, na který dokonce i dron (jako jsem já) prostě MUSÍ zírat s posvátnou bázní, obdivem a úžasem! ;) :D :D

Zlatý

led

Vážený neomylný drone, človek je preto človekom, že na rozdiel od dronov, jeho myšlienky majú vopred nenaprogramované cesty, tudíž, sem tam sa odklonia aj do data: image/png;base64, iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAOEAAA DhCAMAAAAJbSJIAAABBVBMVEX///8p Fm8oFW7///0pF23aJRz///tZWFlUUE yDfZ3d2esLAFgWAGIpFnFZVVZUUlAb AGoKAF2hnZkbGBy0r8gAAABQRn8kD2 mhoKDcIhv5///wxMAfFxH+//ikn7gc GBHaFxJ8dJfw7vcpFmhMQHzNFQofAG HVe3QfFhOjn7j42NcpFXXEDgAcGBKl nr0UAFPy8vDa2dceAHD+5uQrKiiNiK Nya4ozI2749fwAAEp1bJhWTIBjWIHi 3eiNjIqxr6tva3Q/NGqIf6RzcXFERE I2KWzGxcMfCVZkY2R6eXvr5+f08+rN xeE/MHLU1NIlEXnEwL85NjTAvNDECh C4rs2alprbem9JWZtSAAAKJUlEQVR4 nO2djV/bNhrHZclnekm1EoYa6NVdl0 DG1QUCYzfWXmEFxiUcY2Vr7///U052 YluvxG+xHfr8Pm1ky7akrx69xxEIgU AgEAgEAoFAIBAIBAKBQCAQCAQCrYoI CT+ONr45eTnXd4leCtrj//b24uM9wf Nl7C09vM/v3jOc7YdKn9mTI4hDeXJ2 HSYtSlwVhJ/uGbuaftlqjc4mjLGzMa qGEN3ds6vzcQVBVSlyNGXsHFVCuMHu rysIp2JxtPGUTUpnPA/nkk09z0docL v5aq5/Cp8zHcRKzwz+4bn8TBgMV3pm DepA1Oc/PyDkeegTux+XMmNYkadsC/ ne6eb7w97T9qjXff5qwNmOOGKZusif PWdbvo9ud3qB66jCWPOqXG4o3YvSfr d/gDxyx9bKGJGQGzZFPjo47P8RDGkT iph0L05Ng+6709AEZZobgtZOxh7aPK QYuzUYLLs4IaZB7x3y0ISNSxjxmn0i pHNIA+xyQndWZsJiM/uQnaVozqP6OK ElKe4eIHTDNooDoskJIqfvR9yEkQVx ovlZ4uA66qRmSEwPBwRd7nmFAcdh9v zZ5RY0ETqC0wyhG/QukH/HinfX1+yI oO+PqUsFOjGOhLERQscNgp9PfY+dFS bcCivxx2DoBq0kpEMaHN4S9M2zwoTT E4IGh9ilVKIQy2lT5otT0uNtzfTbwo STJwh1OKE7h0nCbQ/h0wuEvuwXJgzN 3+GjmaEcqp3IdmlpmRARbpUmdKRh00 OptdAv0czrFRB2g3jwFCfXHp8NpeWE 1HWoHrRcAcVWyJgSo/dC8MU5s/53hD aKtzRfCyHmhDgdm0WxYpweN6qlEjqP ilAPunm4SEAIhBKhWgGbHK4lAsJMhN R1DaW0JQLC/ISGkil3jPIaRzK7EmaX ibdtSaRthPJKlJzklEFev9IJZae9hK 5TalExfLoJwtmoTW5LBXMJH4FLA0te pAvYDyAEgYNpvjpfL2EQdMt9e7Mefu jfj9RCmIRoLKUx6++fN0vroM/rRHbK Wglx/3nhmFINRvUTxi3NrJRqjBFceE CDHeSXoiOeRwYjnANwCYS6FdOK2d9B xb9BiBQR5hph1EHoPB5CGchgSiC0K/ 6KsyHCBW1pzCcQ8gSTH3/Iof/9MLYQ ir1vywjf7L7OrO3Xb39sO6GjEL4gb9 7+LaO2+X+dUJ55OMLcW/Je4jqNzugU JAwh/7IRyrkozkqaJ9x9vR2Z52G0UN yx2lAuJo0S6qV0IV5aTFXCGEEpmVjF BML2EqbfqhvRhAMgXCbh7nZWRH7frk KIFalLO60gzNNbqP2hbCdHPYuPnKZL aQ4b5iDEzRBGs2C9lG5nk15K9f4QJ8 uN0uplc4Tem7e7ObS4x2+aUJs9kfE/ cmk2tyAeSvtDjUlqYpxGW5pIL3KJtJ /QqWKOrxLKIxqdEOM6CZV1GuJl1gvf 9z07oYkx8a6d0I9+i0TiHyTxz6zvYE ePRIThO+VtJTStCPu2ghsiGa6djoaU Zl0wrZuQ/vy9pn99sBqReIT8pD3wrj 9cHFMzhLzo0NFoXdEvHXs59QjaWT8+ Fm8/Pj52xWq4QDX3Fq4b8LQNRblBt2 P90Q7xCXrO7xnKj1B32FZCHE4J1J+8 9DpWwPCnWTt9Ggi3R4/j7DastZSKGZ s6bq9ja2m4v4+e93PQrBohWV1CUYUI 0/CE7xCw+Y0GICxPKH+rXw0hVtbTHJ P3/LwOQvzICdOXRyoltEiNpt7Zk5Gx aD0U5vHKFWXVBggrJJQTkomQRITUER pOzUnB1DX+mR8QliWU18IMyl1KVUwj b+IAYZWEZsDChFjt+MzHta4IV0ZoWT /UbgPCigkN6Sk2e9IroBi2MEqcXwDC JRDK45EMhFSZn1hCT2+RLqwAobNyhL NUxo1BRhsqs97oeOZGzjzMmHB2PLu6 QvXQNu4z1VJBQLgUQrFDy0go55D9TB 2OA2EpQrXRMxWqHC2NKBvhPBpp0LMC hM7KEJoRC9lQmVgIXW2thAZVRmhpS/ U4VmMlamUIDSnKRmiRWPvUs+QGIFwa YXqWp5Qa+lRxEK/fEgoIgbCedRp9LK adqfUwcYCwMkJ5jp+TUJQ9s8wCwiUQ ysPH3CtR1sUaiycQtoUQpxR4BQhF0K LrNPMAdC8lB4FwOYQF1mlsWtyyAuEy CSMVI5TCE0Ovda1tiYRyeF8toVMDYR yNhTBjPYy/e5IJBQZHmOMnjWhyDQhL EZpLqeCRqT90qJOkW8szIajUcRwBFA grJHTUghYp4wxYDCMJSmZKw5e8m1sR nvlQIMxDKLVklROqVUJNj5q6eUZnIF RyT45IrXnqyBsIcxA6mtQJqak3zDPH V6dGcjgCuHwMhJkIs+1MlTYBQpJyrH kLiVfbS7EWKA1TnXvQfjWEjlys8rwT lYlQ3Ry0bkL1LEt/qK4m5hMQZiIs/O 3aonpIDPVQboyFgB29uW1obvF4CR3H UNpyreqLXZ2aedY4HwehNroAwuUQal UncrK/m6gTysOA1FPsb4GwYsIk4lyE 6lqbTDg/ksfhzfYWj5cwTZRYqvLNgM USa8lD1bNpwpxz/IcJnbYQ4nw2xCZC Y7fRAhsKQ68c/aGcbr1FFjLPSUpJE2 3p4yaUK4/Q6oU78PgeMSvcwEV8k12u h8lY2xFqpehZa1tqJ6TdDop2LNMBPa K8q982QkNbkCQrSTLlNvTs+5mFNqTy e95y+El4YhwztzFCrBD2bgd23Qy0N9 l1woeq45L/wmMGG7qUjrq9mUajuTOa Ody/Owr/DnwuG8YrUZXaMCi+ThMmjl I82yArOsGyk9jCEEYmtYFQaYVkp2nC tXitLUPERQjTmx8YyjwcTUnCydXMhn hJNqyC8KdShGd70d/lxlk2apSbC4zl c60VUq9pnkIzowScetLh8OlngqYnhQ nP2Q1BH/uZtqJ8iDBt83UYm6cCYyZ0 XT5mQs8mhQmP2CeELnp0ceGREUsT2m 0o/+m9oP8R+WO2VZiQnFwiEnb52Zo4 OfdlasE7Sas2JMOZsjKNbxh0XyF0zY 4KE6IzNvbRu9Ew246pdRPSYfD7KUFr xashQjfsDPmnv0XbUy6gTGuJXCTFa7 K35CkcOek1feg094zGDw7u3iJyV6KQ RkY8Il7nMBwfL9gatl7CaBvXP7oHyC dXJ1m3KjZqvH9PfNL57SkNtL9X0KT4 mJ6ODjf5NPqMXWfejdkgwqvxhE/jBh f/6QVlN+KsUrT/9Jd/f+DTry1ej0pt Ik54n/gr8Tjjwft+PEtogQ4/XnTCrZ Y32GW8s3ZxnbOrm3BjbnQ66LRGg2h3 8/Elm5aDm1nxbp99GSPih8q+0foy5Y erIoic77OtktvcR4QEeWeMTa//Wz6s 6kTGdzxRz0p09UJYYTG/me4x9t2T1u jqhDF2eVcFH0r2xj86P5ustUWT6dbd uCI+EAgEAoFAIBAIBAKBQCAQCAQCgU CguvR/INXkSVK4qBIAAAAASUVORK5C YII= (slepej ulice)

Zlatý

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.

• Vložena před 74 dny
Zlatý

led

Snáď ten odkaz vo web kóde dokážete hravo prečítať, ó naj... naj... naj... aliendrone.

Stříbrný

aliendrone

Uff, uff, ještě teď jsem z toho zpocený a udýchaný, jak se na tom nevolníci nadřeli! ;) :D :D Ale...

1) Co když je to třeba TAKHLE > http://www.adoz-znaceni.cz/…

2) Jsem ZKLAMÁN! TOLIK jsem se těšil, že "dostanu zelenou"... ;) :D :D

Ale i tak Vy sladkopoetický kvítku, poupátko prohnané zločinnosti - děkuji za odpověď! :D :D :D

Zlatý

led

Tá rychlosť prečítania kódu... :-)
no jasné, nie človek, ale stroj! :-D

Bronzový

hapiky

aliendrone: Někteří tazatelé uzamknou otázku, když dostanou odpověď, která se jim líbí, nebo jim vyhovuje. Nechtějí proto žádné vyčerpávající odpovědi, což je pro ně "antiproduktivní".
Já jsem ještě žádnou otázku neuzamkl.

Stříbrný

aliendrone

Mohl bys to trošku podrobněji ozřejmit s tou antiproduktivitou? Moje (pravda dronní) logika mi říká, že když pokládám otázku, CHCI odpovědi - čím více, tím lép, však já si to už přeberu. ;) :)

Položit dotaz a NECHTÍT odpovědi - to už stojí za vysvětlení, jelikož tomu nerozumím. (tedy - pokud nebyl dotaz vyčerpávajícím způsobem zodpovězen a tudíž jakákoliv další odpověď by byla zbytečná)

Jinak já jsem již několik svých odpovědí uzamkl nominací, ale ne dříve, než po NĚKOLIKA dnech - s jednou vyjímkou (další odpovědi by byly zbytečné). > https://www.odpovedi.cz/…

Stříbrný

aliendrone

ivzez>>> Snad byste se nestyděla? Jen se ptejte, my se s tím už nějak popereme! Kdo se neptá, nic se nedozví a nepochybuji, že nestyda Kepler, nestyda Edison, nestyda Dochy a vůbec mnoho dalších nestydatě nestydatých nestydů Vám rádo odpoví/poradí! Jen nestyda Aliendrone u toho bude navíc machrovat, jak moc je krásný, ale to by pro Vás NEMĚLA být novinka! ;) :D

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4665
Zlatý Drap 2883
Zlatý led 2062
Zlatý Kepler 1645
Zlatý marci1 1558
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý ivzez 1266
Zlatý quentos 1232
Zlatý mosoj 945
Zlatý gecco 818

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.