Avatar uživatele
david kunak

Je nějak možné zjistit všechny vlastněné pozemky nějakého daného člověka?

zajímalo by mě jestli jde nějak zjistit kolik pozemků a polohu pozemků od nějakého člověka (třeba souseda) a pokud ano tak jak?

Zajímavá 0 před 1318 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Ano. Je to placená služba katastru nemovitostí „Přehled vlastnictví“.
Bezplatně lze zjistit přes Nahlížení do KN, jaké jsou nemovitosti na určitém listu vlastnictví v daném k.ú. (ale jeden člověk může mít více LV i v jednom k.ú., např. být spolumajitel atd.)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Jde, a to nahlížením do katastru nemovitostí, ale v obci, kde je zřejmé, že tam majitel pozemky má.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Tak si zajdi na Katastrální úřad a za určitý poplatek snad můžeš nahlédnout do spisů. Nevím, zda s tím nejsou nějaké obstrukce. Mně to dělal advokát. Ale pokud má soused pozemek třeba v jiném kraji, tak se to zjistí až při dědičském jednání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Na KN, platíš pak tuším za každý list. Nejsem si jist, zda musíš prokázat oprávněný zájem, nebo to dají každému. Ale jsem si téměř jist, že pro tento výpis musíš prokázat totožnost, zatímco třeba běžný „list vlastnictví“ vytisknou víceméně každému.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Dost záleží na JAKÉHO člověka. Stále je ještě dobře možné ukrýt svůj majetek před nenechavými zlodějskými pazoury států a volených zlodějů „přerozdělovatelů“. Někdy si na takovém zjišťování vylámou zuby i tajné služby. Tudíž když zjistíš, že pozemek vlastní v česku registrovaná právnická osoba, jež je držená zahraniční právnickou osobou prozměnu drženou holdingem z ještě jiné země, jehož akcie [pochopitelně akcie „na majitele“, nikoliv „na jméno“ vlastní víbůh kdo, může to být třeba i tvůj soused. ;) :D :D

Jen teorie, v praxi obvykle stačí to, co píše Pepa25. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Vyplň si žádost – https://www.cuz­k.cz/Je-dobre-vedet/Formulare-v-resortu-zememerictvi-a-KN/Poskytovani-udaju/Dalsi-poskytovane-sluzby/Zadost-o-poskytnuti-prehledu-vlastnictvi-z-uzemi-C.aspx?feed=7790643a-3337-42f9-8e8b-115827c5794a

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek