JájsemRaibek

Je můj výpočet správný?

Sonda je ve vesmíru ve vzdálenosti 6,6 miliard kilometrů od Země.
Pokud radiový signál „letí“ rychlostí světla, je můj výpočet správný, že ze sondy k nám signál dorazí za 6,1 hodiny?
https://www.sto­plusjednicka.cz/son­da-new-horizons-ma-dalsi-zarez-uspesne-proletla-kolem-planetky-ultima-thule?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

Nejlepší odpověď
Klaproth

Za hodinu signál urazí 1 079 252 848,8 km, takže ti to vychází dobře.

Další odpovědi
aliendrone

Ano. Jsem zvědavý, kdo ti bude nadávat za „domácí úkoly“. ;) :D