Avatar uživatele
Kepler

Je možné vzít si psa z útulku na omezenou dobu?

Nerad bych, aby mě pes přežil nebo že bych se o něj nemohl postarat.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, aliendrone před 1012 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Nemyslím. Pokud budou předávat zvíře, tak nejspíš jedině s úmyslem trvalého umístění. Samozřejmě všechny okolnosti dopředu odhadnout nejdou. Můžeš se informovat na „co když…“

Do svatby jdeš také na „dokud nás smrt nerozdělí“ a těch vrácených nevěst…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Prostě já...

Každý útulek to má jinak. Některé hledají dočasný domov pro psy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Můžeš si vzít nějakého staršího.
Můj poslední přírůstek má 9 let.
Je to v pohodě.
Všichni psi, co jsme měli, si myslím, že si uvědomovali podanou ruku a byli hodní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

My jsme měli tři psy z útulku, všechno vděčná stvoření. Většinou byli starší, takže jsme už o ně přišli. Nejdéle byl u nás první, toho jsme měli 9 let, ty další dva 4 a 5 let, potom se odebrali do věčných lovišť. Brali jsme je natrvalo, ale myslím, že u tohoto konkrétního útulku by se dala udělat i smlouva na dočasný pobyt. Součastného psa, tedy fenku – kříženec bígla máme od jedné paní, které syn dostal astmu. Jak dlouho vydrží nevíme, zatím se má k světu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Pokud vím, tak je možné zvíře „adoptovat“ (tedy se o něj finančně postarat ohledně nákladů s ním souvisejících a na oplátku s ním budeš chodit na procházky apod.) a jde to případ od případu, přesně jak píše „Prostě já…“. Záleží na útulku a konkrétní domluvě.

Jen bych chtěl upozornit, že POKUD je vše OK, tak čokl (strava, povinné očkování, poplatky atd.) se nejeví jako velká finančí zátěž, ale byl bys překvapen, kolik dnes stojí veterinární péče. Zvláště starší psi ji nezřídka často potřebují a taková JEDINÁ operace tě může easy přijít na desetitisíce. O pravidelných platbách za NUTNÉ léky (přirozeně hradíš vše v plné výši), což klidně hodí pár tisíc/měsíc a když k tomu připočteš ostatní náklady, MOHLO by to udělat i velký průvan ve tvém budgetu.

To nejsou žádné „kecy v kleci“, VÍM TO DOBŘE, protože jsem takhle „sponzoroval“ starého psa po kámošovi skoro 3 roky (nemohl jsem se o něj starat/vzít si ho, neměl bych na něj čas), takže jsem trochu neuváženě přislíbil jeho „profinancování“ a nestačil se divit. (Čokl měl cukrovku, oční zákal, trop klouby a páteř, operace sleziny a jater a hromadu dalších věcí – jezevčík 13let, v 16ti na doporučení veterináře byla „uspána“). Nechci malovat čerta na zeď, ale hodně lidí na to zapomíná (nebo to ignoruje) a pak jsou z toho nešťastní (a v konečném důsledku i ten čokl). ZVAŽ TO DOBŘE!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek