NikolkaCZE

Proč nemůže štěně do obchodu ??

Chci s ezeptat proč nemuže měsíční štěně v tašce pro psy do obchodu… doma ho samotneho nechat nemužu a v obchodě mi řekli že ho mam nechat před dveřma … kdybych ho měla na vodítku ale takhle když ho mam v tašce nebo v kleci pro psy je blbost přece abych takove štěně nechavala před obchodem.

Nejlepší odpověď
anonym

Měsíční štěně by mělo být ještě u chovatele a psí mámy. I kdyby bylo štěněti víc týdnů jak píšeš,štěně není dostatečně očkované a nemůže mít ještě získanou imunitu,takže bys jej neměla ani vodit ani nosit někam kde se může nakazit. Do většiny obchodů je vstup se psem zakázán a je jedno,jestli je v tašce nebo na vodítku a jestli mu je 4týdny nebo10let.Musíš pochopit,že jsou určitá omezení a normy,které budeš muset jako majitelka psa dodržovat.Nevím proč bys nemohla nechat po dobu nezbytně nutnou štěně doma samotné. Pokud se bojíš,že by něco zničilo nebo zničilo něco jeho,pořiď si ohrádku nebo přepravku,dej mu tam něco na hraní,misku s vodou,savou podložku,dečku na spaní a nauč ho postupně čekat na příchod někoho z rodiny. Malé štěně většinu času prospí,takže nikterak trpět nebude…:D

Další odpovědi
veruska

Také si myslím,že štěně v tašce nevadí.Určitě méně,než páchnoucí bezdomovec,který si tam několikrát za den vymění prázdnou láhev od piva za plnou.

hanulka11

záleží na majiteli obchodu- u nás je to bez problémů…choď jinam

Drap

Blbost to možná je, ale nedovolují to hygienické předpisy. Spoustě lidem vadí psi a ti mají také právo si v klidu nakoupit. Do obchodu mohou se svými majiteli jen vodící a asistenční psi.

anonym

Nedovolují to hygienické předpisy a ty dobře vědí proč. Chovatelé „miláčků“ by si měli uvědomovat, že tím, že oni si pořídili pejska, ještě nemusí trpět všichni ostatní. Do obchodu člověk chodí s tím, že chce nakoupit v čistém a hygienickém prostředí. Zažila jsem jednou prodejnu potravin, kterou se přehnaly dvě dogy. A právě kolem regálu s pečivem.
V téhle prodejně už jsem nikdy po té nebyla.

Jose1f

Žádný pes, ani štěně, nesmí do obchodu s potravinami. Zakazují to hygienické předpisy. Žádný rozumný obchodník (nebo ochranka u vchodu) to nedovolí, protože mu hrozí pokuta. Nemusí si ale všimnout, že máš s sebou pejska. Rozumný obchodník bude dělat, že to nevidí. To ale musí být pejsek schovaný tašce, smí mu vykukovat jenom hlava a musí být roztomilý. Proč je to tak? Protože hygienické předpisy zůstávají pozadu za měnícími se vztahy lidí k domácím miláčkům. Kdysi bylo možné beztrestně pejska zabít a sníst. Dnes za to můžete dostat až rok natvrdo. Jistě přijde doba, že vezmete svého pejska k regálu s petpotravou a on si bude sám vybírat, co mu nejvíc chutná.

Damiana

Bohužel, předpisy jsou předpisy, jak ti ostatně napsali kolegové. V žádném případě mi nevadí malý pes v tašce, zvlášť, když jdeš jen pro pár rohlíků. Jsou i obchody, kde jsou tak „uvědomělé“ prodavačky, že ačkoli tam prodávají baterky a noviny pes se tam nesmí ani mihnout! Mně osobně jdou nejvíc na nervy cikáni, kteří ohmatávají deset chlebů, bezdomovci, kter
Doplňuji:
…kteří mají na čele napsáno „Žloutenka“, jasní zloději a podobná chamraď. To víš, na malého pejska si kdejaký blb otevře pusu raději, než na cikána, který by mu ji zmaloval.

Amie

Zřejmě pro případ, že by ti vyskočil a znečistil okolí… ono se snadno může něčeho leknout, vyskočí ti a pak ho budeš složitě hledat,pokud je ještě malý není 100% na tebe naučené poslechnout.

Miro61

Měsíční štěně určitě patří ke svojí mamince.