Válek Petr

Je možné přejet tento hraniční přechod do Rakouska?

Jedná se o Halámky/Nagelberg s dodávkovým vozidlem 3,5t a přívěsným vozíkem 3,5t. Pojedu z Hradce Králové přes Prahu a Tábor. Vozidlo je psáno na IČo, ale dopravou se nezabýváme – povezu tam materiál, který jsme v ČR vyrobili a do Rakouska dodáme (částka za přepravu je už započítána v ceně materiálu). Jde mi o zákazovou značku na fotografii – text si přeložím, ale nerozumím významu. Děkuji za odpověď.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
elkon

Nevím

Možná by ti přesně odpověděli zde: https://www.cel­nisprava.cz/cz/Stran­ky/default.as­px

paul1

Nevím

Nevím určitě, značka zakazuje vjezd nákl. automobilů nad 3,5 tuny. Přesněji je to tady:

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_doprav­n%C3%ADch_zna%C4%8D­ek_v_%C4%8Ces­ku

Dochy

Nevím

Podle mně záleží kam přesně to vezete. Ta značka platí pro cesty do Vídně a východněji. Neplatí pro cesty z jihu CZ.

To „neplatí pro cesty z jihu CZ“ se na vás nevztahuje (HK je „nad“ D1), tak zbývá rozkódovat kam vlastně s tím jedete.

Ale třeba se pletu, z němčina zvládám jen základy a pak hádám na základě vlastních zkušeností a translátoru 😉