Je možné počítat s tím, že už každoročně budeme umísťovat betonové zábrany proti teroristům?

Zajímalo by mě, jestli už máme v ČR všichni počítat s tím, že každoroční vánoční svátky budou ve stylu strachu a obav z terorismu a budeme tímto stavět betonové zábrany. https://m.novin­ky.cz/article­Details?sznu=ky­IH17x1DQUwQOM­h&aId=456624 děkuji

Nejlepší odpověď
ten který je

Pokud sem nataháme přivandrovalce,ri­ziko bude stoupat úměrně s jejich počtem.

Další odpovědi
HZK

Bude-li Evropa tzv. solidární a hummání vůči všelijaký havěti ze Sýrie, Nigérie a jiné, pak to betonem nekončí. Zatím nejsme terčem ani cílem teroristů a tak mě přijdou zábrany směšný, na druhou stranu stalo se to víceméně kousek od Prahy a lepší je ty zábrany mít a zbytečně. Asi bych s tím počítal, ač daleko jednodušší je vjet na Karlův most a projet ho. Nedávno tam vjel omylem bus, příště to omylem být nemusí a jak se to vlastně mohlo stát…? Muslimáků tu máme plno ( a Islám je jeden, takže žádní umírnění tu nejsou) a jistě i spící buňky se tu najdou, jen kdo ví proč ještě nedostali pokyn. Asi je nezajímáme, zatím.

bolak

My nikoho nezajímáme, kvůli takový nicotný zemičce sem žádnej muslim zabíjet nepojede, i přes ty velkohubý prohlášení p. Zemana typu „zničíme je všechny“, (kterej by za současnýho stavu nepřepral ani čtyřletý dítě), kteréžto z nás terč časem nejspíš udělají.

Ale obecně, takovýhle zábrany jsou jen momentální a lokální „řešení“, spíš jentak na oko, protože převálcovat lidi náklaďákem se dají na každé autobusové zastávce, a tam se není ani kde schovat ani kam utýct.

zjentek

Já bych to zatím nehrotil, co oko nevidí, to srdce nebolí a já teroristu na vlastní oči v Čechách neviděl a Araba jakbysmet ;)

dr.luha

V těchto dnech se šíří mezi musly výzva polévat naše děti benzínem a zapálit. takže betonové bariéry jsou k ničemu.
http://www.new­sweek.com/isis-targeting-us-children-revenge-syrian-airstrikes-726373

orwell

Ano a nejen s tím. To už nám přece v nedávné minulosti vzkazovali někteří politici, že si musíme zvykat, ne? Stavění betonových zábran je sice lepší, než nečinit nic, avšak zdaleka nezaručuje bezpečnost občanů před nepřeberným množstvím možných způsobů útoků. Utěšovat se tím, že se nás to zatím netýká, je velmi krátkozraké. Zhruba před rokem (?) bylo možné v našem tv. zpravodajství zachytit zprávu, že na našem území žije 20 000 až 30 000 muslimů! Takže ono se vlastně ani neví kolik, je to jen takový odhad. Nám se tu hraje divadlo o 12 „uprchlících“, kteří tu ani nechtějí být. Kdo teroristu na vlastní oči v Čechách neviděl a Araba jakbysmet, doporučoval bych mu projít se s otevřenýma očima např. po Hradci Králové v centru, případně navštívit pár obchoďáků. Jestli je někdo z nich terorista, to samozřejmě nelze poznat, na čele to napsané nemají. Arabů je zde ale dost. Potkávám se s nimi i v menším městě (spíš městečku) nedaleko Pardubic. Zatím máme výhodu v tom, že jsme pro ně celkem nezajímavá země s počtem obyvatel srovnatelným s jedním středně velkým světovým městem, např. Moskvou. Vzhledem k celkovému počtu obyvatel ČR a počtu cizinců zde žijících + cca 300 000 Romů, jsme (podle mého názoru) už „naředěni“ dost a dál už bych s tím nepokračoval. Přinese to v budoucnosti jenom a jenom problémy, jako všude na světě. Záměry „šedých eminencí“ s evropskými národy jsou ale jiné.

anonym

Ano je velmi pravděpodobné že zodpovědné městské samosprávy tyto zátarasy umístí než aby riskovali že nějaký blázen neodolá pokušení popustit uzdu své zfanatizované agresi. Je to rozumné a levné bezpečnostní opatření.