hapiky

Je možné ještě Rusko po útoku na Kremenčuk zařadit mezi civilizované státy?

???

Odpovědi
dubraro

S ruskou civilizovaností to bylo velmi všelijaké dávno před válkou.

paul1

Už dávno tam nepatří.

da ny

To záleží na úhlu pohledu a co má vlastně tazatel na mysli……..
Podle této definice (2012) „Vize civilizovaného státu“, asi hned tak žádný vyspělýstát nebude civilizovaný.-------
http://www.ma­lepenize.cz/2012/04/­10/vize-civilizovaneho-statu.html
PATRNĚ JDE O NEŠŤASTNĚ (špatně) POLOŽENOU OTÁZKU…..
Například: Jsou dnes Češi civilizovaný národ? A stát (viz definice v odkazu výše)?
Historik, česko-německý spisovatel Tomáš Krystlík :
„Češi, přivlastnili jste si území, které nebylo vaše. Až se omluvíte Němcům, pak teprve budete civilizovaný národ. Žijete v pohádkách o své veliké minulosti, říká historik“
„Civilizované společnosti nepotřebují v 21. století národní ikony.“
zdroj: https://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/roz­hovory/Cesi-privlastnili-jste-si-uzemi-ktere-nebylo-vase-Az-se-omluvite-Nemcum-pak-teprve-budete-civilizovany-narod-Zijete-v-pohadkach-o-sve-velike-minulosti-rika-historik-376163