Četnik

Je možné, aby se Panně Marii neprotrhla panenská blána při porodu Ježíše?

Neřešme teď prosím, zda je možné otěhotnět bez pohlavního styku, zajímá mě jen, zda by teoreticky bylo možné porodit dítě, aniž by se protrhla panenská blána.

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si odkaz, dovíte se víc. Je to jinak.

http://www.e-kniha.com/

"Dogma o neposkvrněném početí Panny Marie je dogmatem katolické církve.

Ve skutečnosti tato největší chyba v Bibli vznikla překladem hebrejské verze do řečtiny. Židovští překladatelé Septuaginty (cca 3. – 1. st. př. n. l.). chybně přeložili hebrejské slovo označující mladou ženu (alma) do řečtiny jako panna. Alma bezpochyby znamená „mladá žena“, ale bez jakéhokoliv náznaku panenství. Pokud by byla myšlena skutečná panna (virgo intacta), bylo by použito v hebrejském originále slovo betula. Z (chybného) řeckého překladu parthenos (tedy panna) se tento výraz dostal i do ostatních jazyků včetně českého.

První úvahy o dogmatu neposkvrněného početí se objevily již v 9. století, ale jako dogma byla tato idea vyhlášena papežem Piem IX. 8. 12. 1854 bulou Ineffabilis Deus (Nevýslovně Boží). Všimněte si také data 8. prosince, který je vyhlášen za svátek Neposkvrněného početí panenky Marie."

Další odpovědi
zzzlatokopka

Leda císařem.

arygnoc

ale o tom to je – nikde sa nehovorí, že mária, žena jozefova, porodila a bola panna.
bola panna, keď sa zistilo, že je v očakávaní (otázka znie, koho to tak veľmi zaujímalo).

teoreticky je možné porodiť dieťa bez straty panenstva – oplodnenie in vitro, pôrod cisárskym rezom.

;-Q

klumprt

Například císařským řezem. Ale nevím, jestli v roce 1 v Judeji uměli císařský řez. Ovšem pokud uvěříš, že někdo může otěhotnět pouhým rozhodnutím toho nahoře, pak je pro tebe možné všecko. Úplně všecko.

anonym

Prej do ní vstoupil nějakej duch svatej,ale je to blábol.
Jediná volba je ten císař.

střevo

bylo to jak píše zlatokopka – byl u toho císař a ten pak nakázal jak to maj psát

manamana … a na co to četnika zajimá ?

g.trakovicky

Panna nemôže biť žena ktorá je tehotná.Nech by bolo oplodnenie akokoľvek prevedené.A o po­rodu už vôbec nevravím,.A je jedno či je to cisárskym rezom.
Panna Maria je to preto že bola panna a žiaden porod telesný nenastal.Preto aj ďalšie pomenovanie panna .Ježíš predsa zostúpil z neba v tele a nenarodil sa ako mi všetci.Tehotenstvo P.M je v skutočnosti,že ona bola a je jeho ženou.Toto je to vyvolená medzi ženami.A nestalo sa to 24.12. ale 1.4.V Lukášovi je to celé uvedené

Pepa25

Zdroj odkazovaný annas je diskutabilní (je to kompilát bůhví z čeho). To už je fakticky přesnější ten článek na Wikipedii …

g.trakovicky

Súhlas.Neberiem mu ten názor,ale súhlasím že je scestný.