Rokio

Je možné, aby se někdo dopustil hříchu lenosti v neděli?

Neděle je den odpočinku. Je tedy reálné, aby někdo spáchal tento hlavní hřích poslední den v týdnu, v neděli?

zdroj obrázku: pixabay.com – ivabalk

Nejlepší odpověď
annas

Vždyť Bůh příkázal šest dní pracovat a sedmý den odpočívat.

„Pomni, abys den sváteční světil.“ Odpočívat, vykonávat návštěvy, navštivit bohoslužby …

Lenost je přece nechuť k práci, takže když dodržuji přikázání a v neděli nepracuji, přece nejde o lenost.

Naopak vzhledem k tomu, že existují profese v místech s nepřetržitým provozem, tedy, abychom mohli svítit, pouštět vodu, plyn, v zimě se ohřát atd., především aby byla zajištěná i další výroba, pracuje se i v neděli, ale i v noci.

Takže je to nutnost. Platí pátek, nebo svátek? Nevím, zda se najdou i věřící, kteří nepracují v neděli kvůli tomu, aby dodrželi přikázání?

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ano, lenost a odpočinek je rozdíl … máš světit den nedělní návštěvou bohoslužeb a ne chrámu páně a vycházet pod obraz boží či jak zákon káže, ne pelešením v posteli, ale čtením ve svatých knihách pro povzbuzení ducha …