Je monarchie úspornější zřízení než republika?

Finance, organizace…

Nejlepší odpověď
annas

Která monarchie? Absolutní – vládne pevná ruka panovníka. , nebo konstituční – místo presidenta vládne monarcha a zastupitelská demokracie – takže funguje funguje ako republika.

Dánská parlamentní monarchie má jen 33 % ve veřejném sektoru. pracovníků .

U „Státní aparát pod Babišem bobtná a zatěžuje rozpočet miliardami navíc “

https://www.echo24­.cz/a/SZ7Bj/stat­ni-aparat-pod-babisem-bobtna-a-zatezuje-rozpocet-miliardami-navic

Více o monarchii.

https://books­.google.cz/bo­oks?id=dXZaAgA­AQBAJ&pg=PA95&­lpg=PA95&dq=má+mo­narchie+více+pra­covníků+než+re­publika&source=bl&ot­s=F8YQzxb-Ws&sig=ACfU3U2tDcO­yQlhqp

Jde jen o úvahy, nechci spekulvoat. Nikdy jsem dopodrobna neřešila organizační strukturu, úřednictvo a financování.

Domnívám se, že v absolutní monarchii bude jednodušší organizace, ale v konstituční zřejmě méně než u nás v reoublice, jak uvádí zdroj. soukromý sektor počty pracovníků snižuje.

Další odpovědi
Rokio

Za krále v monarchii a jeho poradce jsou velmi pravděpodobně menší výdaje než za prezidenta, premiéra, ministerstvo a celý parlament.

Drap

Proč by měla být?

Dochy

Myslím, že se to bude lišit „kus od kusu“