Rokio

Je mocnější křesťanský bůh, nebo hlavní bůh řecké mytologie Zeus?

Napíšu svůj subjektivní názor:

  • Bůh s velkým B je dokonalý, všudypřítomný, vševědoucí, nehmotný a věčný. Má na starosti nejen Zeměkouli, ale i celý vesmír.
  • Zeus je pouze bůh blesků, počasí a je hlavním bohem na Olympu. Dále má i záporné charakterové lidské vlastnosti, mezi které patří promiskuita, nevěrnost manželce Héře, značná urážlivost a vznětlivost. Nesmrtelný však je a pokud jde o množství jeho vědomostí, tak se domnívám, že to není zvlášť velký učenec.

Který bůh je podle vás více mocný? Kdo toho více dokáže?

Nejlepší odpověď
elkon

jiná odpověď

Další bludy…

Další odpovědi
Kelt

jiná odpověď

Místo teologických otázek se věnuj češtině. Neříká se více mocný, ale mocnější.

Mc Merkurion

jiná odpověď

… kdybych tě neznal, řekl bych, že máš přestat chlastat a hulit … protože tě znám, se zeptám: „už zase ???“ … přestaň už s tím co by kdyby vo věcech, který nejsou …

annas

jiná odpověď

Uvědomte si, že v řecké mytologii existoval polyteismus, každý bůh měl jiné povinnosti. I když Zeus byl hlavní bůh a vládl nad všemi bohy.

Křesťanství, židovství a islám se označují za „monoteistická“ náboženství – tedy, že vyznávají jednoho jediného boha.

Křesťanský bůh je jediný, projevuje se v trojjediné podobě- Otce, Ježíše Krista a Ducha Svatého.

Tento bůh je chápaný jako absolutní bytí, protože stvořil svět. Křesťané v modlitbě „Věřím“ ho nazývají jako "Otce Všemohoucího, Stvořitele nebe a země "atd.

Takže z toho plyne, že je mocnější než Zeus., který nebyl všemohoucí a vševědoucí.

mosoj

jiná odpověď

Nejmocnější je vesmír.

Jan Kunčar

křesťanský bůh (Bůh)

Roman71

křesťanský bůh (Bůh)

Řecká mytologie je sama o sobě dosti zajímavá, ale ještě zajímavější jsou konfrontace božstev Egypta s jediným (nikoliv trojjediným) Bohem Izraele a následně křesťanským Bohem. Nutno podotknout že egypťané nebyli jediným historickým národem, který měl podobné zkušenosti. Jejich božstva nebyla schopna prokázat svou existenci, ani poskytnout svým ctitelům jakoukoliv pomoc a vedení. Události (nejen) exodu jsou toho jasným důkazem.

GM

jiná odpověď

anonym

jiná odpověď

„Který toho víc dokáže“ … ani jeden nedokáže nic, jsou to jen svého času populární bájné postavy, je to jako by ses ptal zda je mocnější Hulk nebo Godzilla.

anonym

mosoj: …jenže vesmír by nás na většině svých míst jednoduše sterilizoval (černé díry a abnormální síly, tlak, gravitační extrémy a životu naprosto nevyhovující extrémní teploty kam se jen podíváš). Vesmír není vlídné místo, pro nás lidi, by mělo být subjektem nejvyššího uctívání, to co naší existenci skutečně umožňuje a zásobuje energií a tím jsou prostě a jednoduše Slunce a Země, žádný bůh, ani polobůh, prostě jen obří koule vodíku přeměňovaného v helium v nepřetržité termonukleární reakci a jedna ve vesmírném měřítku bezvýznamná kamenná kulička malý kousek od ní. Bez toho by neexistovali lidé, ani jejich bezpočet vymyšlených božstev.

Mc Merkurion

… Romane, a von jako křesťanskej bůh svoji existenci nějak prokázal ??? že vo ničem nevím …

Roman71

Mc Merkurione samozřejmě, i dnes pomáhá lidem, ale jen těm, kteří o to stojí, vytvářejí a udržují si s ním osobní vztah. Jak se píše v Bibli: „..ukazje svou sílu ve prospěch těch, jejichž srdce je vůdči němu úplné.“ (citace z 2.Paralipomenon 16:9). To se lidem, kteří tohle nezažili těžko vysvětluje 😉 Například lidem, kteří věří jen tomu, na co si můžou sáhnout, se tohle vysvětluje velmi těžko.

anonym

To je základní problém všech křesťanských propagátorů, oni prostě vůbec neznají význam slova „důkaz“, podle nich je důkaz to že si to myslí a někdo kdo si to myslel před nimi to dokonce sepsal knižně 🙂 Tím je to pro ně dané 🙂 Nevím v čem je horší ten kdo věří v prokázané skutečnosti proti tomu kdo věří v každý blábol který mu někdo nabulíkuje.

Roman71

Pokud mi dovolíte vysvětlení, důkaz je pro mne osobně prokazatelná skutečnost.

Docela vás obdivuji, ge0rge.. dokázal byste zjevně popřít i existenci svého nosu mezi očima 😉 ..vždyť ho přeci nevidíte, protože vám ve výhledu jaksi nepřekáží. Jenže, potom stačí jeden soustředěný pohled a dojde Vám, že nos, který máte mezi očima, skutečně existuje 😉

Zkuste tedy své soustředěné vnímání zaměřit například na archelologické doklady zaznamenaných událostí, (nožná) budete velmi překvapen..

Mc Merkurion

… a mohl bych teda vědět vo nějaký skutečnosti jako důkaz ??? … na to abych viděl nos mi stačí zrcadlo …

Roman71

Dobrá tedy.. Když ke zjištění nosu stačí zrcadlo, dívejte se venku kolem sebe, pozorujte přírodu a přemýšlejte nad tím, jaký je v tom všem řád.. Pokuste se dopátrat k tomu, jak byl tento řád nastaven. Zkuste se zamyslet nad tím, jak je to promyšlené a při tom si položte zásadní otázku: „Mohlo tohle vzniknout samo od sebe a hledat k tomu využití, nebo to bylo stvořeno za tímto účelem?“

Jedním ze způsobů, jak získat důkazy existence Boha – Stvořitele, je zkoumání toho co stvořil.. a že těch důkazů kolem nás je nepočítaně, o tom není pochyb. Otázkou však je, jestli ty důkazy budete chtít vidět stejně tak, jako svůj nos v odrazu v zrcadle.