plebs

Je mezi řidiči a policii tajná dohoda či tolerance porušovat bez postihu vyhlášku?

Na př. vjíždění a zastavení na chodník, nedávat blinkr při předjíždění a objíždění překážky, nevhodné používání blikaček.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Tajná dohoda mezi řidiči a policií? A to by sis představoval jak? 😝 tajná vůči komu vzhledem k tomu, že by se ta dohoda týkala většiny populace a milionů lidí…

Případ od případu to může být jiný a důvody, proč policie neřeší některé dopr. přestupky, zde mohou být jako:
Policie není všude. Těžko dá pokutu nebo bude zasahovat, když nejsou poblíž a když se to týká něčeho, co trvá vteřinu až dvě, jako, když někdo zrovna někde nedá blinkr.
I když je poblíž, neznamená to, že si všimnou každé kraviny, kde se odehrává sto věcí najednou.
Nedorozumění nebo nepochopení (určitě to třeba není místo vyhrazené pro auta, kde se smí parkovat ? 😝). Taky bude rozdíl třeba mezi městem a vesnici (kde se to míň hlídá a tolik neřeší).
Mají na starosti důležitější věci a nebudou řešit každý blinkr a vjíždět kvůli tomu do provozu a zastavovat dotyčného a řešit to s ním. Když jo (přestože to ani není možné), zase se začne mluvit o „policejní brutalitě“ a „policejním státě“. A kamery taky nejsou zcela všude – alespoň ne pro sledování přestupků a dávání pokut.
Policajti jsou taky jen lidi, občas jsou rádi že mají klid, nejsou všudypřítomní, nevidí všechno, občas mají pochopení, neřeší vše nebo řeší něco jiného atd.

Každopádně přestupky i výše uvedené zcela běžně řeší, takže OPĚT netuším z čeho vlastně vycházíš.

Další odpovědi
Filip84

Chlupatý chlupatého nechá. Protože policejní rodina je základ policejního státu. 🤷‍♀️😎

elkon

To je zase hovadina, otázka hodná malého dítěte.

Drap

O žádné takové dohodě jsem nikdy neslyšel. Je to nesmysl.

Ametyst

Policie rozhodně netoleruje řidiče, ale cyklisty. Ti se chovají jako chodci, když se jim to hodí, a vyžadují privilegia chodců. Jako účastníci silničního provozu vyžadují další privilegia, a mají kromě cyklostezek i zvláštní pruhy na silnici ve městech, které omezují a zpomalují silniční dopravu.

plebs

Disraeli na př. byl jsem svědkem náměstičko placené parkování prodloužená ruka starosty v uniformě obchází autíčka kontroluje sem tam dává lísteček na pokutu přijede borec s dodávkou zastaví na chodníku v dohledu chodci mají problém, nebyl tam dlouho 20 minut naložil složil podle mého názoru jsou to přestupky, ovšem chodci obcházeli dodávku a tím vstupují do vozovky. A podobných borců co zastavují na chodníků vidím denně několik.

Filip84

Takový billboard by se hodilo pověsit kolem dálnic: tam policajtka, mladá, taková nějaká „tisková mluvčí“, ty bejvaj k světu, žádná mužatka á la Lagerkommandat, v uniformě, a se svištěm na rukou, a aby bylo vidět, že má buben. A s ní policajt v civilu, takový nějaký typický, s budovatelským Gesichtem, no a kapsáče, že, softshell bunda, a tak – no prostě aby bylo vidět, že to je taky policajt, jak ji objímá kolem ramen, a nad tím nápis: „POLICEJNÍ RODINA JE ZÁKLAD POLICEJNÍHO STÁTU“! 😂😂😂

Disraeli

😅
Kdeže billboard, rovnou do ústavy. 😂

Filip84

Disraeli: Když budeš policista a zaparkuješ blbě, nebo tak něco, a – co já vím – buďto Tvý auto budou znát (místní znalost je důležitá! 😎), nebo necháš za oknem pokutový bloky, nebo tak, tak parkovací lístek, ani pokutu, nedostaneš, protože chlupatý chlupatýho nechá! 🤷‍♀️

Je to dohoda? Je. Je tajná? No, většina lidí o ni neví (to ani tak není dohoda, jako spíše konvence). Tak? 🤷‍♀️😂

Disraeli

To je jasný. Ruka ruku myje. :D Ale on se ptá tak divně a asi myslí všechny řidiče obecně.

Filip84

Disraeli: On je Troll a Troll nemyslí! 😅

Rokio

Filip84: Každý člověk myslí. Někteří ale někdy nepřemýšlí.

Disraeli

Já vím, ale když už mu odpovídám :D