mosoj

Je lidská paměť opravdu krátká ?

Pro ty co již zapoměli a pro mladé co nezažili …
Hlavní důvod proč jsme tam kde jsme.

http://letecka­posta.cz/595154960
Doplňuji:
Co to takhle porovnat s Timošenkovou na Ukrajině ?

Nejlepší odpověď
led

Ľudská pamäť nie je krátka. Len nechce spomínať, alebo nemôže?
Veď, keby sa začali písať pamäte, vydavateľstvá by ani nestačili, súdy by museli konať v skrátenom režime. Len, kto by bol súdený a odsúdený? Ten, kto si pamätá, alebo ten, kto konal protiprávne?
Nemusíme ani porovnávať s Timošenkovou, stačí pozrieť kauza Rywik (Poľsko), Gorila (Slovensko), Kuponová privatizácia (Československo), a tak ďalej, je toho veľa i dnes.

Další odpovědi
Drap

Víceméně toto všichni víme, ale co s tím. Vzhledem ke svému věku se změny asi nedočkám, a myslím že v souičasné době je ještě příliš brzy a nebo už příliš pozdě, podle toho, jak se na to díváme.

jendahun

Všechno v našich dějinách jde zhruba v dvacetiletých cyklech: 1948,68,89 …třeba už dozrála doba a něco se stane.Trochu se to posunuje,ale doba uzrála.
Jasně že se historie opakuje a paměť národa je krátká.Potom všem,co tu církev napáchala v historii,znovu se dere do popředí,znovu dostane do rukou moc a majetek.Toto nepochopím už asi do smrti.