Je lepší tisknout svatební oznámení na fotopapír a nebo čtvrtku?

Co by vám jako hostům, kteří oznámení obdrží přišlo nejlepší.

Popřípadě, jak by se dala zafixovat barva na čtvrtce, aby tam držela alespoň pár let v albu jako na fotopapíru?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Dnes je jiná doba, než když jsem byl mladíkem. Svatby někteří jedinci pořádají asi jako jiní olympiády, někdy i častěji, takže je vhodnější pravděpodobně lacinjší varianta. Myslím. (až to budete trhat, oceníte, že jste za to alespoň nevyhodila moc peněz)

Pokud ale do toho jdete VÁŽNĚ (tím myslím klasické – dokud vás bůh nerozdělí), doporučuji objednat a nechat klasicky vytisknout u skutečných profíků [tiskárna – ne nějaký „takétoumím“], když to má vydržet tak dlouho. Mají lepší vybavení obecně, lepší a větší výběr papírů, barev (vytisknete na vaší tiskárně „zlatou“ lesklou barvu?), vytlačí reliéfy atd. atd.

Další odpovědi
Edison

Na to bych spíše použil kvalitní papír k tomu určený. Foto a čtvrtka to nejspíš nebude. K fixaci se daj pořídit speciální laky ve spreji, případně i s UV filtrací pro dlouhodobou stabilizaci. To mívají buďt v dobrých papírnictvích, fotopotřebách, nebo obchodech pro malíře.

mosoj

Použít vhodný papír pro inkoustový tisk, nejlépe strukturovaný. Čtvrtku v žádném případě!!!!!

Trvanlivost je hlavně věcí použitého inkoustu. V současné době je dostatečná, pokud to nebude viset někde na zdi. I tak by se jednalo o desetiletí.

Na př.
https://www.kan­celarskepotre­by.cz/luxusni-a-specialni-papiry/luxusni-karton-pro-inkoustovy-tisk/

ivzez

Ani jedno.
Tisk svatebních oznámení svěřte odborníkům,
doma (v kanceláři) jsou možnosti omezené.