FlAsh_7

Je lepší kupovat produkty Fair Trade, nebo ne? Jak je to s cenami?

Je lepší kupovat produkty fairtrade, nebo ne? Jak to je s cenami?

Odpovědi
RyuzakiKate

No, máš záruku, že z toho banánu, kávy nebo čokolády ten dělník dostane víc než 50 haléřů. Započítává se tam i dětská práce a ochrana zdraví, třeba ty banány se hodně stříkaj pesticidy a těžko říct, jestli maj dělníci ochranné masky… Jsou ty produkty sice o něco dražší, ale mně na tom třeba záleží z etického hlediska. Morálka zkrátka chutná líp :))

nyjono

Lepší v jakém slova smyslu?
U Fair Trade je snaha o to, aby prvotní pracující byli aspoň trochu spravedlivě odměněni.
Buď vyrobky budeš kupovat nebo ne.
S cenami to je jak? Jak konkrétně to myslíš? Buď cenu akceptuješ a koupíš nebo ne.

dubraro

Je to asi tak:
U běžného produktu je cena $10, zemědělec dostane $1. Výdělek překupníků $9.
Fair Trade produkt – cena $20, zemědělec dostane $2, výdělek překupníků $18.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.