FlAsh_7

Je každá desetikoruna z roku 1993 vzácná?

Kolik bych za ní tak dostal? I za tu, která se neliší čarou, ale je jen z roku 1993?

Nejlepší odpověď
Malvína

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří ve své peněžence našli neobvyklou desetikorunu, zbystřete. Mince, která se do oběhu dostala chybou ražby, udělala z obyčejné desetikoruny sběratelkou raritu. Můžete tak její hodnotu zvýšit až 3000×. Jak to ale udělat?
Páteční informace o vzácných desetikorunách přiměla prohledat peněženky nejednoho člověka v Česku. Vzácná mince totiž může mít hodnotu dvacet až třicet tisíc korun. Na svém rubu však musí mít v první řadě vyraženo datum 1993.

Jak vzácnou minci poznáte?

Lišit se musí také tím, že příčná čára, která protíná „Kč“, je o něco výš než u běžných. Samozřejmě platí, že čím více zachovalá bude, tím více za ni můžete získat.

Zdroj: https://www.kur­zy.cz/zpravy/492663-vzacna-desetikoruna-z-roku-1993-takhle-ji-poznate-stoji-az-30-tisic/

Další odpovědi
cochee

Kromě té desetikorunové mince, kterou popisuje ve své odpovědi Malvína, existují ještě jiné rarity v oboru platných českých platidel např. viz Zdroj. Běžné 10 Kč mince z r. 1993 mezi ně ale zcela jistě nepatří.

Zdroj: https://www.kur­zy.cz/zpravy/526038-vzacne-bankovky-chybne-a-vadne-bankovky-a-mince/

Filip84

Ne, je jich v oběhu pořád hodně.

Rokio

Ta naše Malvína

Naše Malvína,
co se barví na
blond.

Je super ženská
a svět jí tleská.

Chytrá a pěkná,
mnoho toho ví.
Bystrá a skromná,
všechno nám poví.

Malvína

Díky, Rokio. Pěkné. Ale blondýna nejsem, musíš to upravit 😀😀👍 🙂

zjentek

Takže zrzka??? Asi se zamiluji…

Malvína

Vtipálci 😁 Jste vedle 🙂

cochee

Moje známá, zrzka, s oblibou říká: Rezavá střecha, vlhký sklep