ostiktras

Je kapitalismem čínský model společnosti?

Odpovědi
anonym

To je extrém. Ale samozřejmě charakter kapitalismu splňuje.

Edison

Ne. Jsou socialistická země s kapitalistickými prvky v ekonomice. V zásadě to celkem splňuje Marxistické učení. Zdůrazňuju Marxe, ne Lenina!

Kepler

Možná to zní paradoxně, ale ano. Je to kapitalismus, ale nedemokratický, s ideovým vedením komunistů. Prostě si komunisté z kapitalismu převzali to, co se jim hodilo do krámu. V menší míře to takhle funguje i ve Vietnamu.

Edison

Keplere, a není to třeba obráceně? Přijetí holého Marxova sociálismu, který jasně tvrdil, že bez kapitalismu by žádný sociálismus fungovat nemohl a to právě z ekonomických důvodů? Odvrhnutí toho leninského pokřivení Marxova učení…