Je i u vás "křečková sezóna " ?

Zavařujete,sušíte a zamrazujete v plném proudu?!
Doplňuji:
Máte někdo zkušenosti se zavařováním v el. troubě ? Sem s nimi.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, ale připoměl jsi mi tím, že musím dát višně do lihu.

Další odpovědi
isteron

U nás sme práve zahájili uhorkovú sezónu . 2 týždne oneskorenú.
Doplňuji:
Áno, asi 5 rokov používame komb. sporák. V trúbe dáme na pekáč vrstvu vody, aby nám nevytiekla po vložení pohárov, zapneme asi 5 minút na 250°C na hornú špirálu. Ak vzduchové bublinky unikajú , potom znížime teplotu na 200 °C a ponecháme si 5 minút zohrievať.

sevos

Jasný,jakosprávní Moraváci.

dudu

No ano už vypukla. Přes původní záměr, že úrodou rybízu všeho druhu, angreštu a hlavně malin podělíme děti a zbytky dáme zmrazit, bude paní dnes vařit marmelády a zítra se vrhneme na okurky. Těch je také habakuk. Jahody už máme jen lesní a měsíční, rovněž jsme sklidili docela pěkný česnek. Zaseli jsme druhý hrách a další mrkev.

hanulka11

zatím nic .......
Doplňuji:
Celá leta jsem zavařovala v elektrické troubě na pekáči – narovnala jsem sklenice tak ,aby se nedotýkaly a nalila na pekáč vodu kousek od okraje a nechala v troubě zavařit – nic se nekazila vše bylo OK. Nyní už nezavařuji a nebo když už ,tak nakládám zeleninu ale bez sterilizace .Tak že odpadá tato práce.

Deli

Já hlavně zamrazuji, později použiji do čajíků…

pizlicka

mnam,merunkovy dzem,heč,a uz i papám.ja jsem spatny krecek 🙂

Tessaia

Já už naštěstí dokončuji. :) Což mi připomíná, že bych měla jít zamíchat rybízový sirup, aby se rozpouštěl cukr. :)