Avatar uživatele
Zlatý

Je fatimské proroctví pravdivé, něčím podložené, nebo jde o výmysl? Tajil něco Vatikán?

Dnes jsem četla v časopise, že starší proroctví varovala před 1. a 2. světovou válkou a komunismem a třetí proroctví varuje před příchodem mimozemšťanů, apokalypsy nebo třetí světovou válkou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V roce 1917 viděly tři děti zjevení Panny Marie ve městě Fátima (Portugalsko). Poprvé měly děti vidinu 13. května 1917, kdy jim Panna Marie řekla, aby chodily na stejné místo po následující půlrok
Jako důkaz, že se opravdu jedná o posla Boha, sdělila Panna Marie dětem, že při poslední návštěvě v říjnu ukáže na obloze úžasný zázrak. 13. října 1917 se shromáždilo na louce zhruba 70000 lidí.Dav neviděl ani záblesk, ani Pannu Marii.Podle publikovaných výpovědí barvu měnili lidé, stíny i okolní mračna. Po 10-12 minut se jim zdálo, že slunce lehce tancuje.
Přihlížející do místních novin uvedli, že jejich promoklé šaty byly během krátké doby suché.
Navzdory přítomnosti mnoha reportérů nemáme žádné fotografie tohoto zázraku. Máme mnoho fotografií davu, ale žádný snímek oblohy ukazující zázrak.
Žádný astronom nepozoroval žádný neobvyklý jev v této době.
Zjevení je ale nadpřirozené a proto neovlivňuje fyzikální stav sluneční soustavy. Ani se ale nedomnívám, že se Panna Marie zjevila u Fátimy v roce 1917.

Doplňuji:
Kdo tedy opravdu stojí za celou touto událostí? Panna Marie, děti nebo církev? Mohly být děti pomatené? Nebo je církev nebo někdo jiný navedl, aby mohl bojovat proti duchovně nespřízněné vládě. Nebo si děti prostě celou věc vymyslely, aby byly známy ve své vesnici?
To je to,o čem se můžeme jen dohadovat.

Zdroj: zkráceno z-http://sagan.blog.cz/0707/zj eveni-panny-marie-ve-fatime

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud to jsou proroctví, jak se sluší a patří (tedy nejednoznačná s obrovským množstvím výkladů, která se dají našroubovat na skoro cokoli), tak věřím tomu, že tam něco takovýho určitě bude. Osobně myslím, že existuje a něco se budoucnosti určitě týkat bude - ale jestli se toho bát... :o/ Je jasný, že budoucnost nebude jen příjemná, že přijdou velký problémy (ono za začátek apokalypsy můžem klidně označit i současný klimatický problémy - podívejte se na záplavy v Austrálii :o/ ) a ty se obecně dají popsat pořád stejně. Mám vám taky udělat proroctví? :o)
Neříkám, že to je všecko jen manipulace, zjevení a vidiny nezavrhuju, ale určitě se v nich může projevit i strach toho, kdo vidinu má. A kdo, navíc hluboce (možná až fanaticky) věřící, by se nebál konce světa? :o/
No a že to je utajené... to je především výborná psychologická zbraň. Jen se obávám, že pro církev už je stejně pozdě, ani sebevětší strašení "tím, co přijde, my to víme a vy ne a jak se neobrátíte, bude po vás" už dneska nefunguje.
A samozřejmě to má smysl i z praktičtějšího hlediska, nebylo by dobrý pouštět "popis konce světa" uznávaný církví do světa. Nevíte, jakej magor se toho může kde chytit. Vyvolat paniku je dneska hrozně snadný...


Avatar uživatele

Na každém proroctví je trochu pravdy,mně osobně se víc líbí Sibila. Ta zjevení ,tak také nevěřím.

Zdroj: http://jkalien.blog.cz/0602/si bila-a-jeji-proroctvi


Avatar uživatele
Zlatý

nevím, moc tomu nevěřím...........

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.