Avatar uživatele
Tabea

Je dnešní situace stále přívětivá k pluralitě názorů?

Nebo zde má nějaký názor řekněme monopol a lidé už jsou unavení mu oponovat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Tabea

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, Kepler, aliendrone, Ametyst před 1209 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Odpoveď byla označena jako užitečná

Dnešní doba je paradoxně k tomu, jaké jsou možnosti komunikace, zcela na ho…, co se přívětivosti k pluralitě názorů týče. Jako vcelku pěkně to popsali pánové v rozhovoru ve zdroji. Co vidím jako fakt nebezpečné, to je indoktrinace, ta naprosto čiší z EU, ale už i třeba z USA. To je úplně na zblití, co je prezentováno za „pravdy“, jak Big Brother otáčí lži v pravdy a naopak. Čemu se tupě tleská, přijímá se to jako nezpochybnitelný fakt, přitom při troše selského rozumu musí být každému jasné, že ona věc je zcela jinak. Za mě tedy jasně říkám, ne dnešní doba není vůbec přívětivá k pluralitě názorů.

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QlMIQD8b-rM

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Tabea Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Monopol asi nehrozí (ostatně ten nebyl NIKDY). Řekl bych, že situace je STEJNÁ, jako v době těsně před pádem bolševického režimu. Svobodně můžeš nadávat a kritizovat jak chceš, ovšem některá témata/názory jsou tabu (jinak klepeta a „spravedlivý soud“ podle platného zákona). ;) :D :D

Takže stejně jako tenkrát – bez obav a volně můžeš veřejně prezentovat pouze ty „správné názory“. NEBO kafrat v hospodách (jako za mého mládí), popřípadě dnes na i internetu (pokrok – jako třeba zde na webu).

Souhlasím s Aleshem, markantní doklad tvrzení (že to se svobodou projevu NENÍ „až tak horké“ je zde na webu https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chteji-si-zlounijni-darmozrouti-napravit-reputaci > viz odpověď „doktorwho“ a má diskuzní reakce k jeho odpovědi. Už je ti jasné o čem píši? Zkrátka NEPOTŘEBUJEME cenzuru, když už funguje AUTOCENZURA (stejně jako za bolševika), chápeš? :)

Tohle je MOC dobrá otázka a dokonale aktuální. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

S tou únavou lidí souhlasím. Jsou stále zaplavováni spoustou protichůdných názorů a nevědí, čemu věřit. Taková je už daň za globální internet a další média. Informace, desinformace, sofistikované příspěvky, absolutní kydy… Tak si radši utvoří vlastní názor a spoléhají na vlastní úsudek. Jestli je správný nebo ne, do značné míry souvisí s přirozenou inteligencí. Očkovat se a nosit roušku, nebo hromadně protestovat bez roušky a potenciálně zabíjet další stovky lidí. Z toho by se jeden pos…

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

To, že americkému prezidentovi, nejmocnějšímu muži planety, vymažou ze Silicon Valley účty na sociálních sítích, se v EU odrazí tuhou cenzurou a přípustným jediným progresivistickým názorem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Dnes je ve většině světa dříve neuvěřitelná svoboda projevu – i díky internetu. Takže rozhodně žádný monopol není a naopak na všechno někdo neustále prezentuje opačné, kritické názory. Unavení jsou možné jen někteří pozorovatelé, kteří nechápou, jak někdo může ve snaze se prosadit nebo zaujmout pořád dokola vykřikovat kraviny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Hm… perfektní otázka pro konkrétní uživatele, že elkon a spol. Nechci však jmenovat. Snad ti odpoví. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Která situace? Ve většině zemí světa jsou novináři pro svoji činnost zabíjeni. I na tomto serveru jsou lidem mazány příspěvky, jen pro jiný názor. Lidé ale nikdy nebyli přívětiví k názorům jiných, pokud se názory lišily.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Stále stejně přívětivá jako v létech minulých, co si pamatuji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

No, vidím že jsem aliendronovi hodně rozházel bábovičky, když je tak rozhozený (asi také z toho, že moje logická a vyargumetnovaná odpověď na tu otázku má nejvíce palců ) …

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tabea

Alien má 5 palců, ne?

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Myslel jsem tu jeho otázku, na kterou odkazuje …

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

JežíšKristus: Až najdete zprávu, která příznivě hodnotí konání Donalda Trumpa, máte u mě malé bezvýznamné plus.

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Pepa25: Lidi jsou unavení z veřejnoprávních médií, která plní bruselské zadání plivat na Putina a Trumpa, fandit globalismu a zastávat se ilegální migrace. Cítí se prostě takovým světem ohroženi, také mají děti a bojí se o ně.

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JežíšKristus

Ametyst: Já sleduji ČT24 poměrně často, vedle Hydeparku i vždy večer Události. Mohl bych znát jediný případ, kdy Česká televize na někoho “plivala”? Já si totiž na takový moment nevzpomínám. Zpravidla ČT informuje o holých faktech poskytnutých Českou tiskovou kanceláří. Polovinu času jsou na obrazovce Babiš a Havlíček.
A kdo v Bruselu to nařídil? Jourová? Můžete to dokázat, nebo jen šíříte poplašnou zprávu ve smyslu trestního zákoníku? Úplně netuším, jak globalismus ohrožuje děti, ale díky, zasmál jsem se.

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

JežíšKristus: Takoví přátelé nejsme, abych pro vás dělala rešerši, navíc nemám čas. Zde jeden odkaz o „přívětivém narrativu“, které mají zprávy EU obsahovat. https://www.dw­.com/en/eu-expands-anti-fake-news-task-force/a-37265159

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JežíšKristus

Ametyst: ČT informovala o zvolení Trumpa, o Nejvyšším soudě USA, o zvolení Bidena. Co víc si přát? Pozitivní zprávy pro Trumpa nepotřebujeme, jsme přeci objektivní, ne?
A asi jste si nevšimla, ale napsala jste, že poskytujete odkaz o přívětivém narativu, ale přitom článek pojednává o úřadech reagujících na ruskou dezinformační kampaň. Pokud nejste schopna vnímat psaný text, pak se nedivím, že je pro vás televize příliš rychlá a jste z ní nervózní.

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Ametyst: primárně je potřeba „debunk fake news stories“ – protože ty obsahují plivání na EU, tak to samozřejmě znamená i vytváření pozitivního příběhu EU

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tabea

Pepa je zřejmě liberál a vidí to jinak. Přijde mi, že ale se hodnotná diskuze oboustranně vytrácí.

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Osobně se přiznám, že se o to hodně snažím, sleduju i konzervativní média, ale ta diskuse hodně často vypadá tak, že někdo šíří a rozhorčuje se na manipulativní zprávou viz Ivan David a zelí, já tam napíšu fakta – a debata skončí, resp. domluva není možná

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Pepa25>>> No to už přeháníš, nemyslíš? Jakýpak „konec debaty“? (možná ti to uniklo, ale už hodinu „jsi na tahu“ a sorryjako, nemůžu reagovat okamžitě na tvé příspěvky, mám důležitější věci na práci).
A vydávat LŽI ve stylu „EU plánuje zakázat“ (když už ZAKÁZALA) za FAKTA, eh, tohle nemá vejšku… :(

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tabea

No, ono cokoliv co zazní z SPD je lepší 10 krát zkontrolovat fakta.

před 1209 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek