aliendrone

Chtějí si ZLOunijní darmožrouti napravit reputaci?

Popravdě – ohledně pandemie (a v MNOHA jiných záležitostech) se moc nevycajchnovali. Myslíte, že je vhodná doba řešit podobné záležitosti? BTW – díky kvašenému zelí OHROMNÉ množství našich předků přežívalo zimu bez kurdějí.
https://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/nazo­ry-a-petice/Ivan-David-Brusel-jedna-o-zakazu-rebarbory-a-resetlaku-dalsi-na-rade-muze-byt-zeli-a-hrasek-650332 A co asi tak na to řeknou říšští krauti, o milovnících vepřo-knedlo-zela nemluvě? ;)

A já zrovna ze všech těch koláčů, které jinak nemusím mám rád ten nakyslý rebarborový… :(

Nejlepší odpověď
Pepa25

Měl jsem o vás vyšší mínění, např. že umíte číst. Ani v manipulativním článku p. Davida, natož v původním předpisu EU není NIC O ZÁKAZU JAKÉKOLIV ZELENINY. EU plánuje zakázat jistá éčka nazývabané hydroxyanthracenové deriváty, které se vyrábějí z vyjmenované zeleniny.

Další odpovědi
Kepler

Nemám slov… Teď už jen zbývá zakázat mandle, protože obsahují kyanid a vepře, protože je to zvíře nečisté, jak už machometáni vědí celá staletí…

paul1

Nějak se mi nechce věřit, že by to byla pravda. Není příprava na 1. apríl? Jsou ty Parlamentní listy důvěryhodný zdraoj?

doktorwho

K EU mám skeptický postoj, ale nepodporuji Rusko.

hapiky

Z rebarbory se dělá také víno. Jak chutná nemám poněti, ale v marmeládách je rebarbora zdrojem mnoha vitamínů, i léčebných účinků.

Ametyst

Typická levičácká politika, zakazovat a zničit, co vždycky fungovalo. Dělat z lidí nesvéprávné závisláky na státu, kde jsou zákony tak složité, ze nikdo nikdy neví , kdy je mimoděk porušuje .Třeba tím, co jí. Nařízení zní obvykle jako blbý vtip, a vyklube se z toho směrnice.

da ny

Rebarborový koláč je to nejmenší. Ten si snadno sem tam v sezoně nebo z mražené rebarbory upečete. Jistě nekonzumujete nějaké příchutě/extrakty (které tam cpou v pekárnách).
Ono to nebude tak horké, jak se to nyní zdá. Kromě Covidu a USA, mají novináři
okurkovou sezonu a z komára dělají obvykle velblouda. Senzace hýbe světem.
To by také musel zmizet cukr, margariny, kterými je zaplaven svět. Slunečnicový olej, soju a mnoho dalších potravin (smažené pokrmy, hranolky a spol.). Pak „zakáží“ konzumaci velké části ovoce a zeleninu, ve které je kyselina salicylová (ekzémy, alergie aj.). Je dobrá na kůži, v trávicím traktu už méně.
Ryby, ve kterých není jod, ale ropa, olovo a karcinogeny ;) atd. atp.
Doporučí nám maximální denní dávky a výrobci vymyslí nové názvy, pokud to bude nutné. :D

JežíšKristus

Aliendrone, jenom se zeptám, Vy ty Parlamentní listy čtete neironicky? Jejich články berete jako normální zpravodajství? Myslel jsem, že v roce 2021 jsou dezinformační weby jako Aeronet nebo Parlamentní listy mimo kurz, ale zdá se, že se vždycky najde nějaký idiot, který těmto “plátkům” věří. Nicméně Vám děkuji, dlouho jsem už nečetl žádný výplod z pera pana Davida, myslel jsem, že ty jeho předešlé články už nic nepřekoná, ale mýlil jsem se. EU nám zakáže rebarboru a hrášek 😁 No nic, vždy se asi najde nějaký mentálně slabší jedinec, na kterého budou dezinformace fungovat.

Už se těším, až pan David napíše článek, že nám zlá Unie zakáže dýchat vzduch. A musí to být přeci pravda, psali to na internetech! 😁

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Jen pro úplné dokončení diskuse: https://manipu­latori.cz/hoax-brusel-jedna-o-zakazu-rebarbory-a-resetlaku-dalsi-na-rade-muze-byt-zeli-a-hrasek/

aliendrone

JežíšKristus>>> NJN, co naplat. Je ZJEVNÉ, že mnozí lidé (než aby přemýšleli a tudíž viděli DÁL, než na špičku svého nosu) raděj budou raději mektat cizí rozumy (a ještě je pokládaqt za VLASTNÍ moudro)

(BTW – ANO, čtu i Aeronet apod., nejen oficiální mainstreamová média. Informace je JEN INFORMACE, nezáleží odkud ale na její pravdivostní gh

JežíšKristus

Aliendrone: Když jste takový čtenář, tak jistě nepohrdnete články o dezinformační skupině v ruském Petrohradu. Která je prokazatelně napojena na Aeronet. Viz např. https://domaci­.ihned.cz/c1-65488290-muj-zivot-s-trolly-pohled-do-zakulisi-ruske-dezinformacni-kampane-v-evrope

A prosím, nešiřte bludy, a nepište, že Evropská unie něco nařizuje. Evropská unie jsme především my, tak si asi děláme špatná pravidla (pokud je zákaz škodlivých látek špatně). Například Dánsko je členem Evropské zlo unie, ale přesto se na Dánsko 90 % evropské legislativy nevztahuje. Jak je to možné? Prostě řekli ne. Ke každé směrnici a nařízení se může každý stát vyjádřit a vyžádat si výjimku. Tudíž žádný “bruselský diktát” neexistuje. Kdokoliv hovoří o zlo unii nebo diktátu, buďto nepochopil, jak funguje právo Evropské unie nebo je Petrohradem placený troll.

aliendrone

JežíšKristus>>> Jsem si vědom faktu, že Aeronet je propaganda, ostatně to VŠECHNA média, nejen ta proruská, nevšiml jste si? ;) :D :D

Co se týká možností „našeho odmítnuntí“, tak rozhodně souhlasím. Jen dodám takovou maličkost – VÍME co bude v praxi obnášet. Namátkou připomenu Unijní tlaky v důsledku naší neochoty přijmout „uprchlické kvóty“.

To pak začne Unie vyskakovat, a hrozit odejmutím dotací a dalšími sankcemi. Ale chápu, že podobné „hlouposti“ ve Vámi sledovanými informačními zdroji se moc neřeší.

Výsledek je, že se to zařídí pohodlnou „suchou cestou“, kdy se celý problém potichu stáhne z pořadu dne (navenek jseme VYHRÁLI) a v reálu stejně tak POTICHU PŘIJÍMÁME ekonomické darmožrouty dál. Tož tolik za mě k našim REÁLNÝM „možnostem odmítnutí“. ;) :D :D

Znovu opakuji – NEZÁLEŽÍ na zdroji informace, ale na její pravdivostní hodnotě. Jakmile se bude místo její (ne)pravdivosti coby relevance zohledňovat její ZDROJ/původ, jsme na nejlepší cestě k znovuobnovení tisku ekvivalentu Rudého Práva. :( :( :(

JežíšKristus

Ah, uprchlíci. Už jsem myslel, že na ně nedojde. Odvěký souboj důchodců proti uprchlíkům. O tom by se dal natočit film.

aliendrone

JežíšKristus>>> LOL! Fňukání na špatném hrobečku. :) NEJSEM důchodce a NIKDY NEBUDU. Navzdory tomu, že patřím do Covid rizikovější skupiny, ale to je na dlouhé vysvětlování, navíc je to osobní (hrají v tom roli faktory jako ego, rodinná tradice apod.)

Každopádně pokud jsi nezaregistroval mé protidůchodcovské výpady (kupříkladu zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-odmitacich-a-vaclavu-klausovi?_fid=s8h5 ), tak to NENÍ můj problém. ;) :)

Symptomatický mi přijde ten ukázkový „oslí můstek“ odvádějící od tématu, navíc ta zmínka o natáčení filmu… Že by to značilo „odkud vítr fouká“? Další dotovaný/subven­covaný hummáně i genderově orientovaný umělecký progresivista? Jen škádlím… ;) :D :D

aliendrone

hodnotě. Časem na to možná přijdete sám. MOŽNÁ!) ;) :D :D

Jinak odkazuji na moji diskuzi s Pepou25. Přeji veselé jásání a co nejpohodlnější přitleskávání. :)

Pepa25

Každopádě děkuju za ukázkový přístup manipulace, kterou provádějí Parlametní listy svými lživými titulky (které samozřejmě vychází ze zrnka pravdivého základu, ale pak se vše hezky ohne). Cíl je jasný: nadávat na zlou EU. Proč to většina lidí nechápe a žere to i s navijákem?

aliendrone

Pepa25>>> Tak nwm, když >>>
„Úředníci Komise však věcné připomínky odborného úřadu zcela ignorovali a koncem prosince vydali nařízení o zákazu této látky.“,
tak jaképak „EU plánuje zakázat“?? Co je tedy manipulace? ;) :D :D

Na Cinzano prdím, stejně mám raději Sherry, ale moje koláčky už nekoupím NEBO ne takové, jaké mám rád" O TO JDE! :(
BTW – pokud je zakázána latka ZCELA (tedy i v přirozené koncetraci), je JEN otázkou času, kdy dojde na její zdroj. Jinak by to mělo logiku podobnou, jako zakázat rozbíjení hlav ocelovým kladivem, ale povolit totéž v případě kamenného sekeromlatu. ;) :D :D

Pepa25

LÁTKY, NE ZELENINY! Normální člověk uzná chybu, blbec ne …

aliendrone

Pepa25>>> Klídek bejku. Pokud si chceš hrát na slovíčkaření, jak je libo.
Myslel jsem, že z kontextu a příkladu je to zřejmé, ale asi ne, tož se rozepíši víc.

  1. ANO, EU již ZAKÁZALA extrakty („s těmito látkami“), to je pravda – nikoliv že „se chystá“ – teprve TOHLE tvé tvrzení je přinejmenším manipulativní nepravda. ;) :D (V přechozím příspěvku jsem těmi látkami/citací reagoval právě na tvé „plánuje zakázat“.)
  2. Nikde striktně nepíši, že to znamená, že se tím zakazuje zelí a spol.

Nicméně je OČIVIDNÝ FAKT, že pokud došlo k ABSOLUTNÍMU zákazu nějaké látky, byŤ přírodního původu a v přírodních koncentracích, NEVYHNUTELNĚ z toho musí vyplývat 2 věci.

  1. buď se „zelí a spol.“ MUSÍ v budoucnu zakázat TAKÉ (naprosto LOGICKY – jinak viz příklad v mé předchozí diskuzi o rozbíjení hlav železem ne, kamenem ANO), protože tyto látky obsahuje.

NEBO

  1. Jde o jednoznačně cochcárensky ZLOVOLNÉ a bedůvodné počínání ze strany EU! Jeho účelovost sice neznáme (jakkoliv je příčina v odkazovaném článku nadhozena), což ovšem na zločinném jednání Zlounie NIC nemění!

Co si z možností vybereš- zákaz zelí nebo Zlounii je JEN na tobě, každopádně OBĚ možnosti JSOU na levačku. Jsi mladý a musíš se naučit číst mezi řádky, odhadovat důsledky pro budoucnost budoucnost jednotlivých kroků/činů – zvláště pokud se týká „salámové metody“ apod. dnes snad již dostatečně známých metod/postupů manipulace.

Pepa25

Asi mám jiné základy logiky resp. co to zmamená „NEVYHNUTELNĚ vyplývá“. Co píšete (a) i (b) jsou čiré spekulace, které nemají s relitou nic společné.

aliendrone

Pepa25>>> Ano, souhlasím, že „nevyhnutelně“ nebylo vhodně použité slovo. S ohledem na statisticko-pravděpodobnostní povahu jsoucna z toho totiž může vyplývat i nadúroda slonů v brambořištích již napřesrok. ;) :)

KAŽDÁ predikce vývoje je spekulační (ze stejných důvodů). A stejně tak je zřejmé, že všechny predikce NEMOHOU mít nic společného s realitou, jaksi již z principu, neboť se doposud realitou nestaly. (Nebudeme do toho tahat Einsteina, ok?)

Takže já už své objasňující „spekulace“ předestřel, nyní si rád přečtu opozituru.
Celkem mne totiž ZAJÍMÁ vysvětlení počínání komise EU, která se neobtěžovala přihlédnout k názoru příslušného kompetentního orgánu (EFSA) a vydala tento zákaz. Jak vysvětlit, že „látky“ (přírodního původu a v přírodních koncentracích) v zelí NEVADÍ a v extraktu ANO? Podotýkám, že vysvětlení by mělo být „pozitivistické“, tedy nezahrnovat mnou „vyspekulovanou“ itiot/zločin/své­volnou cochcárnu. ;) :D :D

doktorwho

Osobně jsem se k tomuto nevyjadřoval. O Parlamentních listech si myslím taktéž svoje. Ovšem situaci EU ze svého úhlu pohledu nevidím pozitivně z mnoha důvodů. Propaganda poté leze z obou stran.

aliendrone

Kepler>>> JJ, po vepři se (možná!) VZEPŘE a to by z demografického hlediska mohlo působit populační explozi (a potažmo méně místa pro ekonomické přilezlíky-darmožrouty).

aliendrone

doktorwho>>> Jakkoliv se mi tvá odpověď líbí, tak v konečném důsledku je DĚSIVÁ!
Totiž samotná potřeba k tomu, že k EU zaujímáš skeptický postoj přidávat dodatek o „nepodopře Ruska“ HODNĚ naznačuje o stavu naší dem(ent)okratické společnosti. Pamatuji doby, kdy by ze „skepticismu vůči EU“ NIKDO ANI VE SNU neodvodil, že se to rovná podpoře Ruska. Chjo, bejvávaly časy… :(

doktorwho

Souhlasím. Bohužel stav společnosti a celkově světa je na tom hodně bledě. Např. UK už to má za sebou, ale díky masovým médiím z nich EU ještě stačila udělat exemplární příklad, aby se náhodou někdo nepokusil něco namítat. Hlavně to pokrytectví z jejich strany je neskutečné. Černými ovcemi tu jsou jasně Maďarsko a Polsko. Obě země mají demokraticky zvolené lídry, ale tak nějak se to neslučuje s aktuálně nastavenou korektnostní ideologií, tak se dá každou chvíli všemožně narazit na různé snahy o jejich obecnou diskreditaci, především tedy vládnoucích politických stran. Je mi z toho rovněž smutno. Na vše se dnes nalepí známka demokracie, ale nikoho už nezajímá, jak je to ve skutečnosti. Reálně tu ta svoboda poslední dobou pokulhává.