Je člověk inteligentní zvíře?

Když pozoruji lidi co dělají za zvěrstva pochybuji o tom že nás stvořil Bůh ke svému obrazu?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Jiná možnost

Doplňuji:
Možná, že jsme omyl přírody, ale třeba s námi má ještě nějaké plány. Myslím si, že bychom se jako lidstvo měli spíše bát o sebe, než-li o planetu na které žijeme. A k otázce odpovím, že člověk jako jedinec je inteligentní, stejně jako spousta zvířat – která bývají často chytřejší než si myslíme. A co je vůbec inteligence – vědomosti nebo způsob chování – obojí. Jsou inteligentní vrazi s vysokým IQ, tak vlastně záleží i na výchově (asi) a genech. A pro mě je člověk chytrý tím jaký je povahově. Asi tak. P. S. Bůh nestvořil člověka, ale člověk stvořil Boha – k obrazu svému. Nikomu neberu jeho víru a vyznání a ani se neposmívám. Jenom si myslím, že Země na které bují přes pět miliard let život, by si zasloužila většího uznání za svou práci. Jinak člověk vzniknul evolucí. A spíše bych věřila, že jsme potomci mimozemšťanů než Adama a Evy. Přeji hezký den.

Další odpovědi
Lakeysha

Ano

achjo, křesťanskej bůh je zvrácená představa bohů. Měl by se zakázat. Hlavně mi fakt vadí, když každej mele o svojí víře, já svojí víru zmiňuju jen tehdy, když se mě někdo na něco konkrétního zeptá…potom řeknu, jak si myslim, že to je…ale jinak zásadně lidi neotravuju, ať si každej myslí, co jemu blízké jest. A nejvíc mi vadí, že v tomhle potento státě musíme z daní platit nějaký chlebožroutský církvi i přesto, že jsme třeba proti ní…nejsou k ničemu užitečný!

Ar

Jiná možnost

To máš blbý, my co nevěříme, že nás stvořil bůh a nezamrzli jsme ve 13.století tak nás jen tak nic nepřkvapí.

Jájá...

Ano

Člověk je hříčka (omyl) přírody ;) I kdyby nás nějaký ten Bůh stvořil, musel se šíleně seknout. A nebo je to patlal.

dudu

Ano

Především je třeba si připomenout původní verzi knihy Genesis, kde je řečeno, že bohové stvořili člověka k obrazu svému. Neupatlali ho ovšem z hlíny, nýbrž díky svým znalostem genetiky při stvoření humanoidů určených pro těžkou práci využili pozemské bytosti běhající tehdy po savanách a přidali něco ze svých vlastností. A pokud vzpomeneme na indické védy, tito bohové nebyli žádní andělíčkové, nýbrž pěkná sebranka, která se mezi sebou vesele mydlila a bez ohledu na vlastní ztráty a zmařené životy už existujících lidských tvorů používala proti sobě i atomové zbraně /vypustili střelu podobající se stříbrnému šípu, jejíž záblesk byl jasnější než tisíc sluncí/. Je překvapující, že si nás tito tzv. bohové posléze oblíbili a považovali za svoje děti. Horší bude až po létech přijdou na kontrolu svého díla a shlédnou současný stav věcí a úroveň našeho světa.....

Děda Louda

Jiná možnost

Jsou i takové případy.

venkovan

Ne

kdyby byl inteligentní, tak nepodléhá matením a ovlivňováním několika manipulátory, kteří mu vnucují svoje názory schované za různé víry, náboženství, sekty apod.

Dračice

Ano

Kromě UFA(UFO) ano