dudu

Je Česká televize součást opozice a měl by ředitel Dvořák odstoupit?

Prezident Miloš Zeman považuje Českou televizi (ČT) za součást opozice, nikoliv za vyváženou, objektivní a nestrannou veřejnoprávní televizi. S jeho názorem se zcela ztotožňuji a za typického představitele pokřivení rovnováhy považuji např. Václava Moravce. Z úst tohoto pána občas čiší nadutost až nenávist. Ve svém nedělním pořadu např. jakoby mimochodem prohodí, že téměř 40% voličů je pro sdružování stran do politických uskupení, zatímco objektivní údaj zní, že se jedná pouze o 36%. Jeho očividné přitakávání slovům opozice je až trapné.
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím že ano. ČT určitě neni objektivní, připadá mě až trapné, jak se nás snaží zmanipulovat k tomu, aby si všichni mysleli to co oni chtějí. Je to hanba a ještě za to musíme platit.

Další odpovědi
Ametyst

Nevím, co je ČT za další divnou politickou stranu.:-) Myslím že si pár lidí udělalo z ČT krmelec, a paní ekonomka Lipovská jim za Radu ČT sáhla na zoubek. Načež se dali do křiku, ze je div ne ohrožena
demokracie. 🙂 Stačí,aby pan Dvořák nezačerňoval smlouvy, jako první krok.

Pepa25

Ne. Nevím, resp. pouze, pokud se mu prokáže provinění, ale ne z politických důvodů.

Podrobněji: ČT žádným způsobem nenadržuje opozici, naopak je někdy až únavné, jak dávají prostor k vyjádření všem, do všech diskusí zvou i protistrany (občas obskurní, protože jde o všeobecný názor a najít někoho s opačným je problém).
K řediteli: zaznamenal jsem silný tlak na Dvořáka a snahu na něj něco najít. Samozřejmě, pokud příslušné kontrolní orgány něco mají, musí být z toho vyvozena odpovědnost. Do té doby je to čistě politický tlak.

Kepler

Tentokrát s prezidentem výjimečně souhlasím, ačkoliv ani on sám není nestranný a svými názory vládu ČR rozhodně nereprezentuje. Pod slovem nestrannost si představuji něco jiného a ČT jako veřejnoprávní TV by rozhodně nestranná být měla.

paul1

Já si myslím, že od doby, kdy pan Dvořák přišel do ČT, tak tam došlo k zlepšení. Také si myslím, že prezident není vhodná autorita, která by měla někde kázat o nestrannosti, stačí se podívat na některé jeho výroky a vůbec na dění okolo něho.
Také pozoruji nějaké pokusy o manipulaci, ale to asi je u všech TV stanic, někde víc, někde míň a asi je někdy těžké to uhlídat.

aliendrone

Vložils špatný odkaz, měl by tam být tento > https://www.li­dovky.cz/domov/ces­ka-televize-je-soucast-opozice-tvrdi-zeman-jeji-reditel-dvorak-by-mel-podle-nej-skoncit.A201119_095­943_ln_domov_ceh

ČT je podle mne BAŠTOU havloidů, „pražské kavárny“ a vůbec celé téhle darmožroutské sebranky. (pravda, už na to nekoukám, tudíž můj názor je trochu zastaralý, ale předpokládám, že se situace moc nezměnila)

Zeman si počíná podobně jako čestapo, když „objevil“ něco, co je dávno notoricky známé (viz „objevné“ výroční zprávy o prorůstání organizovaného zločinu do státních struktur a podobné perly).

O nějaké „vyváženosti“ ve zpravodajství ČT nemůže být žádná řeč, je to ryze MANIPULATIVNÍ a dokonce v některých případech LŽIVÁ čistá propaganda.

ČT je dojnou krávou pro spolek parazitů a podle toho také vypadá její produkce. Jediné správné řešení je ČT (a ČRo) ZPRIVATIZOVAT a tím ušetřit daňovým poplatníkům pár korun, protože sledovat takové svinstvo a JEŠTĚ ZA TO PLATIT mi přijde neúnosně sprosté. Můj názor. ;) :D :D

Emefej

Pokud to prohlásil pan president, tak to je PRAVDA! Zřejmě to četl vlevo dole. Dvořák poletí, Zeman Bamberg ČT nikdy nezapomene.

elkon

Prezident to mysle jistě obrazně, ale že ČT není nestranná dává dost často najevo svými pořady. Bylo by už na čase, aby jim „šlápli na kuří oko“ v parlamentu a celé vedení, včetně Dvořáka vyrazili. Tahají z nás peníze, ale objektivitu zde nehledejte. Dělají si co chtějí a jak je jen náznak, že by měli zprůhlednit hospodaření, už křičí něco o demokracii a spoléhají na dav nemyslících a papouškujících sluníčkářů a příslušníků pražské kavárny, kteří jim mají pomoci. Za naše peníze chceme objektivní zpravodajství a průhledné hospodaření. Protože ČT je moloch, do kterého nikdo nevidí.

Mr. Marek

Tlaky na ČT sílí. Babiš, Zeman a komunisté s okamurovci logicky chtějí oslabit veřejnoprávní televizi a daří se jim to.

Zmínění jsou zvyklí, že média jim jdou na ruku a nekritizují je (však už Babiš si velkou část mediálního prostoru koupil a to vám samozřejmě nevadí), a proto ten kontrast a pocit, že ČT jde na ruku opozice …

Tohle období se jednou zapíše historie…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Myslím, že vliv ČT ne veřejnost zbytečně zveličujete. Většina voličů se dívá na Novu nebo Primu, to nejkovanější jádro sleduje TV Barandov. Diváci ČT nepatří mezi voliče zemano-babišovského směru.

Ametyst

Pokud chtějí veřejnoprávní redaktoři dělat politický aktivismus, mohou se nechat zaměstnat soukromou televizi.

Ametyst

Zde je článek „Jak ČT zhodnotila americké volby.“ Autor Ivo Cerman. Za ČT analyzovali Lubomír Zaorálek a Jakub Železný. https://ivocer­man.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=760885

Emefej

Pěkný článek o zlotřilé ČT napsali na iDNES koncernu Agrofert.

Ametyst

Efemej: na malém českém placku nemá nic dobre řešení. V článku jsou aspoň dohledatelná fakta. To je pro Tebe nic?

Emefej

Fakta nezpochybňuji, jenom poukazuji na druhou stranu mince. iDnes je stejně nestranná jako ČT.

aliendrone

Emefej>>> Jenže je zde „malý rozdíl“. iDnes si POVINNĚ za nestrannost NEPLATÍME a vo-vo-vo-votomtoje. ;)

aliendrone

Pepa25>>> Nevím jak je to s těmi procenty co udává dudu, pokud má ale pravdu, tak je to doslova ukázkový příklad toho, co ČT dělá. (skrytá manipulace) Formálně se tomu výroku nedá nic vytknout, ale JE ROZDÍL, když řekneš „téměř 40%“ anebo „36%“, víš?

Tenhle „nepatrný a bezvýznamný rozdílek“ moc dobře chápal už Baťa, když věděl, že JE VELKÝ ROZDÍL mezi „50“ a „49,99“. A přesně TAKTO ČT pracuje, no. ;) :D

O vyložených svinstvech/lžích jako známá kauza – úprava nahrávky vysílání Českého rozhlasu z 21.8.68, kdy originální nahrávku vyeditovali o armády ostatních zemí zúčastněných na okupaci a upravili tak, že nás „okupovala jen sovětská armáda“ (nebudou tam přeci nechávat naše současné NATO spojence ;) :D), tam už jde o „křísťálově čistou“ LEŽ!

Eh, jak píši – ZPRIVATIZOVAT a pak ať si melou, co chtějí.

Pepa25

Jaká úprava nahrávky? Tady už se všichni zbláznili?

aliendrone

Pepa25>>> Ježiš, vždyť je to jen několik let naz5. Jestli budu mít chvilku, tak to zkusím dohledat.

Ještě k těm procentům. Hele, vím dobře , že jedna vlastovka jaro nedělá, ale pokud si dáš tu práci (jako kdysi já), tak právě takových příkladů najdeš u ČT doslova MRAKY a nebudeš se ani muset moc snažit (vůbec nebude vadit, když ti jich třeba celá polovina unikne, i tak jich bude DOST – tedy pokud se nebudeš usilovně snažit „nevidět“, to už ale je ale na JINOU problamatiku. ;) :D :D

aliendrone

Pepa25>>> Tak jsem to zkusil a světe DIV SE, našel jsem to skoro hned!

(No, ty to asi nevíš, ale podobné odkazy google po nějakém čase OBVYKLE „potichu zamete pod koberec“, takže dohledat nějakou podobnou kauzu více jak rok po jejím odeznění je prakticky nemožné! Musíš použít Yandex, ten je na tohle mnohem lepší. ;) :D)

https://www.na­rodninoviny.cz/ces­ka-televize-manipulovala-fakty-v-prispevku-o-janu-palachovi/

Bomba je, že to POŘÁD má ČT na svém webu, neuvěřitelné! Jasně, je to JEJÍ pořad, takže snad nebudeš mít podezření, že to tam „zákeřně nahráli Putinovi agenti, aby zpochybnili naši svobodu a demokracii“, muehehehe!) ;) :D :D