Je Černá Hora skutečně černá?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě tak někomu připadala.

Černá Hora (černohorsky Crna Gora, Црна Гора, angl. Montenegro)

Název Montenegro pochází z italštiny a země se tak začala nazývat kvůli tmavým jehličnatým lesům, které se vyskytují na hoře Lovćen a v jejím okolí. Vymysleli ho Benátčané, kteří dlouhou dobu ovládali černohorské pobřeží, a hora Lovčen jim při pohledu od pobřeží připadala černá."
http://www.mun­do.cz/cerna-hora/geografie

Další odpovědi
dudu

Žijeme nedaleko městyse Černá Hora. Vévodí mu kopec porostlý tmavými jehličnany a renesanční zámek ze 13. století. Obdiv zasluhuje též místní pivovar, který nepřetržitě kojí žíznivé od roku 1530!!