Jde tuto léčbu s možností hrazené zdr. pojišťovnou finačně zkombinovat s vlastním douhrazením?

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/nechate-si-osetrit-zubni-kanalky-na-pojistovnu-nebo-za-sve-ctyri-tisice/?ic=articles-related&icc=item-6

Jedná se například o vyšetření zubních kanálků. V odkaze se píše:
Zásadní rozdíl mezi službou hrazenou pojišťovnou a tou, kterou platí pacient, je podle něj ten, že na ošetření kořenových kanálků hrazené pojišťovnou má zubní lékař tak málo času, že ho nemůže provést kvalitně tak, aby mělo dlouhodobě stabilní výsledek.

cca. 15 minut hrazené pojišťovnou.
cca. 120 minut hrazené pacientem.

No mě by zajímalo, jestli existuje možnost, možná domluva s vlastním lékařem, aby člověk neplatil plnou pálku za vyšetření, aby celkové vyšetření trvalo těch cca. 120 minut, ale těch cca. 15 minut zaplatí pojišťovna, a já doplatím zbytek. čímž osoba celkem ušetří.

Odpovědi
Kepler

Nevím, co máš za pojišťovnu a co všechno hradí, ale v zásadě by to možné bylo.
Pokud máš svoje vlastní zdravotní pojištění, které si sám platíš, může ti uhradit i takový „nadstandart“ Samozřejmě to taky závisí, jakou pojistku máš uzavřenou. To je jako s havarijním pojištěním – dostat můžeš proplacenou škodu z povinného ručení vinníka nehody + havarijní pojištění. Navíc taky možnost žalovat vinníka, pokud vznikly škody další.

mosoj

Oficiálně to kombinovat nejde. Jak se to dá obcházet ví jen zubař.

ivzez

Ne, nejde to kombinovat.

aliendrone

Já bych jen dodal – obě mé sestry tuto proceduru (placenou z vlastního, ne pojišťovnou) podstoupily, obě do roka o zub přišly! V hospodě jsem zjistil, že to tak je u KAŽDÉHO (jen jednomu známému vydržel zub skoro 2 roky)!!!! O nějakých 90% úspěšnosti si můžou vrtáci nechat jen zdát! :(

Z tohoto hlediska se jeví jako lepší extrakce a následný implantát – to ale také NEUMÍ spousta zubařů… :(

Tak si vyber! ;) :D :D

Dochy

Alien: Hmm tak já mám vše na pojišťovnu (teda až na korunky a můstek), mrtvých zubů mám plnou hubu (skoro) a už hezkou řádku let a relativně (hodně relativně) bez problémů. Venku mám zatím jeden zub a to první mrtvej přišel tak před 15–20lety ☹
(smutník tedy za to že jsem se zuby nedopadl zrovna nejlíp, ale podle Tvého příspěvku bych si měl ještě pískat)
Řekl bych že Tvé sestry mají buď smůlu na zdraví, nebo na zubaře.