Karoli04

Jde slyšet letadlo ze země?

Příklad: Stojím na louce (neruší zvuky aut či křičící dítě – je klid), nad hlavou letí cca ve výšce 10km klasické proudové letadlo. Můžu ho slyšet?
Doplňuji:
Prosím i o zdůvodnění. Já osobně jsem přesvědčena, že slyšet jde. Jen to neumím vysvětlit. 😉

Nejlepší odpověď
mosoj

Když jsou vhodné podmínky (tlak, vítr a proudění vzduchu ve velkých výškách) vzhledem k místu kde se pohybujeme,tak slyšet je. Nebývá to ale často.

Další odpovědi
Agneta

Já nevím jak ty, ale já ho nejen slyším, nýbrž i rozeznám siluetu – křídla :DDD

setapouch

Se vzdalujícím se zdrojem se snižuje frekvence signálu, až klesne pod hranici, kdy je člověk schopen to vnímat. Hledej dopplerův jev, tam najdeš i vzorečky.

jjj123456789

Jde.

marci1

Pokud dobře slyšíš, tak ho uslyšíš.

Jamajka

Občas se mi stává, že ho jenom slyším, ale nic nevidím :D. Někdy to zní, jako by hřmělo :).

mimča

Ked nevieš tak si napiš na google a budeš vedet mislíš že ti to tu kto bude písať