kurec

Jde se nějak zbavit závistivosti ?

Abych každému tak nezáviděl ?

Nejlepší odpověď
Kepler

A co komu závidíš? Že má lepší auto, babu nebo je úspěšnější než ty? Tak začni pracovat na sobě.

Další odpovědi
independent

Uvědomit si, že závist ničí jen tebe a nikoho jiného.

Anikitos

Upoutat své myšlenky k něčemu jinému.

marci1

Závistí ničíš své štěstí, zdraví, ne štěstí a zdraví toho, komu závidíš. Závist je nejhloupější ze všech neřestí, protože nepřináší nic. A pozor: Ze závisti vzniká nenávist! 🙂

aliendrone

Easy – převeď to do pozitivní formy, pokud to jde. Např. tywoe – tohle MUSÍM MÍT TAKY!!! A pak napři veškeré úsilí k tomu, abys to získal. Na nějakou „závist“ nebudeš mít čas. ;) :D

BOHUŽEL, jsou záviděníhodné věci, které NELZE získat ani sebevětším úsilím už z principu. Tady doporučuji „přehodit výhybku“ ve stylu: „každý má něco“ – ten má tohle, ale nemá zase to co já (takže nula od nuly pojde). ;) :D

Naneštěstí jsou lidé (a NE MÁLO), kteří se závistí doslova užírají a zasloužený vydřený úspěch jiných vidí jako nespravedlnost (celkem idiotsky, protože sami nic neudělají a tudíž zcela pochopitelně NEMAJÍ – logiku v tom nehledej, prostě to tak JE). Takovým lidem se VYHÝBEJ, s nimi se NIKAM nedostaneš, naopak tě oni stáhnou na svoji úroveň!!

Závist je jako žárlivost – je přirozená, v malém množství pozitivní (motivuje), ve velkém ničí/likviduje!!!